Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

03. septembra 2010

Pozvánka na výstavu vo fotogalérii TrafačkaLászló Szabó (SR) – Stretnutie generácií, výstava fotografií Fotogaléria Trafačka, budova Pardonu, Janka Kráľa 65, Nitra V piatok 3. ...Zdieľať
szabo vystava Foto: Fotogaléria Trafačka BRATISLAVA 3. septembra (WBN/PR) -


László Szabó (SR) – Stretnutie generácií, výstava fotografií
Fotogaléria Trafačka, budova Pardonu, Janka Kráľa 65, Nitra

V piatok 3. septembra 2010 o 18:00 hod. sa vo fotogalérii Trafačka uskutoční otvorenie výstavy fotografií, ktorých autorom je László Szabó. Umelecký fotograf z Komárna, držiteľ titulu AFIAP predstaví kolekciu fotografií pozostávajúcu najmä z portrétov. Výstava, ktorá je sprievodným podujatím Dní európskeho kultúrneho dedičstva v Nitre, potrvá do 23. septembra 2010. Všetkých srdečne pozývame.

Fotogaléria Trafačka sa nachádza v zrekonštruovanej budove bývalej transformátorovej stanice a je novým priestorom pre fotografiu. Galériu založil nitriansky fotograf František Kolář. Jej ambíciou je poskytnúť výstavný priestor významným protagonistom fotografického umenia a tiež otvoriť dvere súčasným talentovaným fotografom, ktorým učarila fotografia. Výstavný priestor v prízemí trafostanice je myšlienkovo prepojený s podkrovím budovy, kde sa nachádza ateliér. V ňom sa už v súčasnej dobe konajú vzdelávacie kurzy v odbore fotografia. Výstavy, kurzy, workshopy, semináre sú hlavným smerovaním fotogalérie.

Informácie o fotogalérii Trafačka nájdete na www.trafacka.sk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Paríži sa ukáže aj vynovený Citroën C4 Picasso
<< predchádzajúci článok
Zsa Zsu Gabor prepustili z nemocnice

Pozvánka na výstavu vo fotogalérii Trafačka - diskusné fórum čitateľov