Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. apríla 2019

Pre Nemcov zranených pri havárii autobusu poslali vojenské lietadloNa snímke záchranári zasahujú pri havarovanom turistickom autobuse v pobrežnom meste Canico na juhovýchode ostrova Madeira 17. apríla 2019.Zdieľať
Na snímke záchranári zasahujú pri havarovanom turistickom autobuse v pobrežnom meste Canico na juhovýchode ostrova Madeira 17. apríla 2019. Foto: TASR/AP
Lisabon/Berlín 20. apríla (TASR) - Pätnásť nemeckých občanov, ktorí prežili stredajšiu tragickú nehodu autobusu na portugalskom ostrove Madeira, odviezlo v sobotu do vlasti nemecké vojenské lietadlo. Informovala o tom agentúra DPA.


Lietadlo s 15 zranenými Nemcami a zdravotníckym tímom na palube odštartovalo napoludnie z madeirskej metropoly Funchal. Išlo o špeciálne upravený Airbus A310 nemeckého letectva, ktorý je označovaný za lietajúcu jednotku intenzívnej starostlivosti.

Vojenský airbus priletel na Madeiru zo západonemeckého Kolína nad Rýnom. Je vybavený na transport šiestich pacientov v kritickom zdravotnom stave, ďalších 38 lôžok je určených pre menej závažné prípady.

Jeden z Nemcov zranených pri nehode ešte nebol schopný prevozu a naďalej zostáva v nemocnici vo Funchale.

Autobus s výpravou nemeckých turistov havaroval v madeirskom pobrežnom meste Canico. Vodič v zákrute stratil kontrolu nad vozidlom, ktoré zišlo z cesty a zrútilo sa dole svahom. Príčina nehody sa vyšetruje.

Pri nehode zahynulo 29 ľudí, podľa portugalskej vlády boli všetky obete občanmi Nemecka. Vláda v Berlíne však túto informáciu zatiaľ nepotvrdila s tým, že najskôr chce kontaktovať všetkých príbuzných obetí.

Zranenia utrpelo 27 cestujúcich, ktorých hospitalizovali v nemocnici vo Funchale. Do piatku 11 z nich prepustili.

V nemocnici stále zostáva vodič autobusu a sprievodca, ktorí sú obaja Portugalci.

V prípade všetkých 29 obetí už boli vykonané pitvy. Niektorých mŕtvych bude možné s istotou identifikovať až na základe odtlačkov prstov a zubných záznamov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nitriansky kraj podporí rekonštrukcie národných kultúrnych pamiatok
<< predchádzajúci článok
Africký mor ošípaných začína ovplyvňovať ceny bravčoviny aj v Rakúsku

Pre Nemcov zranených pri havárii autobusu poslali vojenské lietadlo - diskusné fórum čitateľov