Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. decembra 2009

Pre požiar v Rusku rezignovala regionálna vládaRegionálna vláda v Permskom kraji v stredu rezignovala po požiari v nočnom klube, ktorý zabil 124 ľudí, informovali úradné zdroje. "V súvislosti s tragickými udalosťami z 5. decembra 2009 vláda ...Zdieľať
MOSKVA 9. decembra (WEBNOVINY) - Regionálna vláda v Permskom kraji v stredu rezignovala po požiari v nočnom klube, ktorý zabil 124 ľudí, informovali úradné zdroje. "V súvislosti s tragickými udalosťami z 5. decembra 2009 vláda Permského kraja prijala rozhodnutie rezignovať," uvádza sa vo vyhlásení uverejnenom na internetovej stránke vlády. Hovorkyňa miestnych úradov pre tlačovú agentúru AFP potvrdila, že vláda rezignovala dobrovoľne, aby nestála v ceste vyšetrovaniu jednej z najhorších tragédií v modernej histórii Ruska. Tento krok sa však netýka súčasného guvernéra regiónu Olega Čirkunova.


Počet obetí piatkového požiaru nočného klubu v Perme sa zvýšil na 124 po tom, ako niekoľkí z hospitalizovaných podľahli svojim zraneniam v permskej nemocnici. Viaceré zranené osoby previezli do národných centier pre liečbu popálenín do Moskvy, Petrohradu a Čeľabinska. Ruský prezident Dmitrij Medvedev v sobotu nariadil vytvorenie vládnej komisie, ktorá má okolnosti tragédie vyšetriť a určiť vinníkov.

V klube sa v čase tragédie nachádzalo približne 300 ľudí, ktorí tam oslavovali ôsme výročie jeho otvorenia. Väčšinu tvorili zamestnanci podniku a ich príbuzní. Oheň sa vznietil od zábavnej pyrotechniky, ktorú odpaľovali z pódia. Jedna raketa zasiahla strop, ktorý začal horieť.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kočíky v Británii pripravili deti o prsty
<< predchádzajúci článok
Tradičný vianočný jarmok v Poprade už v sobotu

Pre požiar v Rusku rezignovala regionálna vláda - diskusné fórum čitateľov