Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2019

Pred Merkelovej úradom protestovali aktivisti za ochranu klímyNemecká kancelárka Angela Merkelová.Zdieľať
Nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: TASR/AP
Berlín 11. júna (TASR) - Desiatky členov nemeckého hnutia na ochranu klímy Extinction Rebellion sa v utorok reťazami pripútala k plotu pred budovou úradu kancelárky Angely Merkelovej v Berlíne. Žiadali, aby vyhlásila "klimatický núdzový stav", informovala agentúra AFP.


Akvisti poslali všetkým 13 spolkovým ministerstvám kľúče k svojim putám spolu s listami obsahujúcimi ich požiadavky, ako napríklad efektívne zníženie emisií skleníkových plynov na nulu do roku 2025.

"Chceme prinútiť politikov, aby povedali pravdu o klimatickej kríze a žiadame, aby bol v súvislosti s klímou vyhlásený núdzový stav," povedala jedna z účastníčok protestu.

"Súčasná klimatická politika predstavuje riziko pre našu budúcnosť," uviedol 17-ročný demonštrant, ktorý si neželal byť menovaný. "Budeme musieť niesť fyzické následky dnešnej nečinnosti," dodal.

Spolu s ďalšími zhruba 50 podporovateľmi kričali priviazaní protestujúci heslá známe zo študentských protestov Piatky za budúcnosť: "Čo chceme? - Klimatickú spravodlivosť! Kedy to chceme? - Teraz!"

Extinction Rebellion sa označuje za medzinárodné hnutie, ktoré využíva nenásilnú občiansku neposlušnosť na "dosiahnutie radikálnej zmeny s cieľom minimalizovať riziko vyhynutia ľudského druhu a ekologického kolapsu".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecký minister chce zakázať terapie na zmenu sexuálnej orientácie
<< predchádzajúci článok
KOLAPSY Z HORÚČAV: Záchranári pomáhali už desiatkam pacientov

Pred Merkelovej úradom protestovali aktivisti za ochranu klímy - diskusné fórum čitateľov