Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    Futbal

13. októbra 2005

Pred zápasom sa pilo na bratstvoNapriek tomu, čo Rusi povyvádzali v Bratislave v noci pred zápasom, tesne pred stretnutím bol v okolí štadióna na Tehel-nom poli pokoj a v niektorých okolitých krčmách dokonca vládlo medzinárodné priateľ-stvo ako kedysi v pionierskom tábore v Arteku.Zdieľať
Tak ako sme avízovali, zápas si nenechal ujsť ani ruský ropný magnát a majiteľ FC Chelsea Roman Abramovič, ktorý súkromným lietadlom priletel do Bratislavy včera krátko po devätnástej hodine.
Pri vchodoch sa síce tvorili rady, ale fanúšikovia boli trpezliví, aj keď niektorí zjavne potúžení čímsi ostrejším, ako len odhodlaním fandiť...I keď išlo o veľa, priaznivci oboch táborov si spolu vypili a spomínali na „bývalé bratstvo“. Slováci však pred zápasom verili, že na ihrisku sa to takisto skončí bratskou remízou.
Napriek tomu mala polícia fanúšikov pevne pod palcom. Priamo na štadióne Slovana monitorovalo situáciu dvesto policajtov, rovnaký počet bol     v okolí a okrem nich bolo na  tribúnach aj 140 príslušníkov SBS-ky.  

Rusi demolovali  Bratislavu

Výdatne podgurážení ruskí fanúšikovia sa postarali o nočné vzrušenie
v bratislavskom Starom Meste. Skupinka „boleľšikov“ začala večer
v istom podniku pod Michalskou bránou a alkohol jej dodal veľa odvahy. Kto vyprovokoval bitku, nie je podstatné, ale výtržníkov museli krotiť privolané policajné hliadky. Ešte pred ich príchodom padli rozvášneným Rusom za obeť dva výklady na Ventúrskej ulici (foto hore). Svedkovia potvrdili, že na chodníkoch bolo vidieť krv. Zranených previezli štyri sanitky do bratislavských nemocníc a tridsať
fanúšikov zadržala polícia.

„Boleľšici“ vyvádzali

Alkohol a futbal. To je život ruských fanúšikov. Tí sa nezapreli ani v Bratislave a deň pred dôležitým zápasom našich futbalistov so zbornou vyvádzali v  centre mesta. Polícia zadržala včera ráno asi tridsať ľudí. Dôvodom boli potýčky medzi ruskými priaznivcami a domácimi. K násilnostiam došlo približne krátko pred polnocou, pričom políciu privolali prestrašení občania. Hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Monika Kuhajdová informovala, že zasahovať museli viaceré policajné hliadky, vrátane tzv. kukláčov.
Pri hromadnej bitke sa zranilo viac ľudí. Niektorí z nich mali bodné a rezné rany. Na miesto činu privolali až štyri sanitky rýchlej záchrannej služby,  ktoré zranených rozviezli do piatich bratislavských nemocníc. Niektorí z poranených prišli na ošetrenie v sprievode polície. „V našej nemocnici sme ošetrovali dve osoby. Jednu ambulantne, ktorú sme prepustili a odviedli ju príslušníci polície. Druhá osoba mala rezné poranenia. Zostáva hospitalizovaná a stav pacienta je stabilizovaný,“ povedala primárka Centrálneho prijímacieho oddelenia nemocnice
v bratislavskom Ružinove Renáta Vondriakova.
V nemocnici na Kramároch ošetrili tri osoby. Z nich boli dvaja Slováci. Tretím bol ruský fanúšik, ktorý sa dožadoval opakovaného vyšetrenia, pričom sa snažil policajtom ujsť. Ďalšie osoby ošetrili v nemocniciach v centre hlavného mesta.
Polícia ešte v noci o incidente podnapitých ruských „boleľšikov“ informovala ruské veľvyslanectvo v Bratislave. Svedkovia ruskej demolácie v meste vypovedali, že pri bitke jej aktéri rozbili výklad a dvere na nočnom podniku na Ventúrskej a na chodníkoch bolo vidieť krv. Už napoludnie podgurážení „boleľšici“ prejavovali v centre Bratislavy známky agresivity.

(lup, TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V skratke
<< predchádzajúci článok
Lístky na finále za astronomických 8 000 Sk.