Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. apríla 2018

Predsedníctvo ČSSD schválilo štvrtkové ukončenie rokovaní s hnutím ANOAndrej Babiš, archívna snímka.Zdieľať
Andrej Babiš, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Praha 6. apríla (TASR) - Po štvrtkovom neskorom večernom rozhodnutí vedenia Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD) nepokračovať v rokovaniach o účasti v budúcej koaličnej vláde s hnutím ANO schválilo tento krok v piatok jednohlasne aj predsedníctvo ČSSD. Po jeho rokovaní o tom na tlačovej konferencii v Prahe informoval prvý podpredseda strany Jiří Zimola.


Podľa jeho slov hnutie ANO zvolilo cestu odmietnutia stabilnej vlády, ktorá by pracovala pre ľudí a krajinu. Podmienky, ktoré si kládlo, nebolo pripravené vôbec meniť. Na ťahu je tak podľa názoru Zimolu, ktorý sprostredkovali české elektronické médiá, líder hnutia ANO, premiér v demisii Andrej Babiš, ktorý musí prísť s vhodným riešením pre krajinu v záujme vytvorenia stabilnej vlády.

Napriek kritike Babišovho prístupu k sociálnej demokracii Zimola dvere pred prípadnou spoluprácou úplne nezavrel a netajil, že pomôcť by tomu mohol aj prezident ČR Miloš Zeman.

Ak sa však podmienky možnej spolupráce nezmenia, potom ani členská základňa strany nevidí zmysluplnosť kooperácie s hnutím ANO, vyplynulo z informácií na tlačovej konferencii.

Rozhodnutie o ukončení rokovaní by v sobotu mali formálne schváliť aj delegáti zjazdu ČSSD.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opitý muž vošiel s nožom do banky v Komárne, žiadal peniaze
<< predchádzajúci článok
Slováci v Maďarsku budú druhýkrát voliť do parlamentu svojho zástupcu

Predsedníctvo ČSSD schválilo štvrtkové ukončenie rokovaní s hnutím ANO - diskusné fórum čitateľov