Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. decembra 2006

Predstavili modely na plesovú sezónu 2007Plesová sezóna už pomaly klope na dvere. Módna prehliadka Orange Fashion uviedla vo štvrtok večer v priestoroch Palugyayovho paláca módne trendy na blížiacu sa plesovú sezónu, ktorú už o päť ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) - Plesová sezóna už pomaly klope na dvere. Módna prehliadka Orange Fashion uviedla vo štvrtok večer v priestoroch Palugyayovho paláca módne trendy na blížiacu sa plesovú sezónu, ktorú už o päť týždňov otvorí VII. ples v opere. Svoj pohľad na večerné róby pre dámy predviedli prítomným hosťom módni návrhári Veronika Hložníková a Josef Klír. Módny dom Alizé uviedol kolekciu večerných rób značky Valentino.

Modely z najnovšej kolekcie večerných šiat a plesových rób módnej návrhárky Veroniky Hložníkovej možno rozdeliť do dvoch charakteristických štýlov. V prvom dominovali čierne večerné šaty v kombinácii so striebornou, v druhom zelenkavé modely s fialovou a zlatou farbou. „Do dnešnej prehliadky som zaradila aj večerné šaty inšpirované pánskym smokingom, pretože pánsky, tzv. dandy štýl v súčasnosti dominuje dámskym módnym trendom,“ uviedla k svojej kolekcii Veronika Hložníková. Väčšina večerných rób však bola veľmi romantická a ženská, čo podporili aj použité materiály ako hodváb, čipky, zamat či taft.

Spoločenské udalosti sú doménou českého módneho návrhára Josefa Klíra, ktorý na prehliadke Orange Fashion predstavil modely zo svojej poslednej kolekcie. Nerád šetrí na materiáloch, neomylne siaha po kvalitných látkach. Aj na pohľad relatívne jednoduché šaty môžu byť podľa Josefa Klíra luxusné. Ako sám tvrdí, keď si niekto takýto model oblečie, mal by v ňom byť nielen vidieť, ale doslova žiariť. V predstavenej kolekcii prevažoval korzetový strih, dominovali modrá, červená a fialová farba, z materiálov predovšetkým hodváb, satén a šifón. „Trendy pri mojej tvorbe nie sú smerodajné. Tvorím svoj štýl a svoju módu, ktorú vytváram podľa vlastných predstáv a pocitov,“ uviedol Josef Klír.

V úlohách modeliek na móle zažiarili aj temperamentné „spievajúce herečky“. Mirka Partlová sa predstavila v róbe od Veroniky Hložníkovej, modelu od Josefa Klíra dodala ten správny lesk Monika Hilmerová a Kateřina Brožová predviedla večerné šaty značky Valentino. K predvádzaným róbam pridali všetky tri dámy aj pieseň zo svojho repertoáru. Veľkolepou módnou show sprevádzal pozvaných hostí moderátor Peter Kočiš. O vizáž modeliek sa postarali make up artist Alex (Alexander Branislav Hromek), vizážistky Iva Tokárska, Klára Surdusová a hairstylistka Renata Márová.

Prestížny Ples v opere, ktorého hostiteľom je spoločnosť Orange Slovensko, otvorí bratislavskú plesovú sezónu 13. januára. V roku 2007 sa uskutoční už siedmy ročník tohto vrcholného spoločenského podujatia. Priestory Slovenského národného divadla budú hostiť a zabávať takmer 600 osobností kultúrneho, spoločenského i politického života. Ples v opere a tým aj plesovú sezónu otvorí slávnostným úderom na gong hviezda večera. Súčasťou programu budú tanečné, baletné a spevácke vystúpenia domácich a zahraničných interpretov. Záštitu nad Plesom v Opere preberá Čestný plesový výbor, ktorý je garantom vysokej spoločenskej úrovne podujatia.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výherca 54 miliónov prežil detstvo v detskom domove
<< predchádzajúci článok
Ku koncu novembra sa v SR zaregistrovalo 70 080 áut do 3,5 t

Predstavili modely na plesovú sezónu 2007 - diskusné fórum čitateľov