Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2022

Predstavitelia Talianska a EÚ sa naposledy rozlúčili s predsedom europarlamentu Davidom Sassolim (foto)V talianskom Ríme sa uskutočnil štátny pohreb predsedu Európskeho parlamentu Davida Sassoliho, ktorý zomrel začiatkom týždňa. Na poslednej rozlúčke v bazilike Santa Maria degli Angeli sa zúčastnili taliansky ...Zdieľať
italy_eu_sassoli_funerals_32818 7ba4b454f6ce40c8a09eab5da5811b69 676x480 14.1.2022 (Webnoviny.sk) - V talianskom Ríme sa uskutočnil štátny pohreb predsedu Európskeho parlamentu Davida Sassoliho, ktorý zomrel začiatkom týždňa. Na poslednej rozlúčke v bazilike Santa Maria degli Angeli sa zúčastnili taliansky prezident Sergio Matterella, premiér Mario Draghi či najvyšší predstavitelia Európskej únie - predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a predseda Európskej rady Charles Michel.


„Pre neho musela byť politika pre spoločné dobro. Preto chcel zjednotenú Európu s jej základnými hodnotami a pracoval tak, aby jej inštitúcie dobre fungovali,“ vyjadril sa bolonský kardinál a Sassoliho priateľ Matteo Zuppi. „Nie ideológie, ale ideály, nie kalkulácie, ale vízia,“ doplnil.


Jeho syn Giulio opísal svojho otca ako človeka so „silnými myšlienkami a jemnými spôsobmi“. Pred prítomnými smútiacimi vystúpila i jeho dcéra Livia či niekoľko novinárov, ktorí zaspomínali na jeho dlhoročnú prácu v médiách.

Šesťdesiatpäťročný Sassoli, ktorý bol predsedom europarlamentu od roku 2019, zomrel v utorok v nemocnici, kde ho v decembri prijali pre vážne komplikácie v dôsledku dysfunkcie imunitného systému. Rodák z Florencie mal niekoľko mesiacov naštrebené zdravie v dôsledku zápalu pľúc, ktorý dostal v septembri.


Zdroj: Webnoviny.sk - Predstavitelia Talianska a EÚ sa naposledy rozlúčili s predsedom europarlamentu Davidom Sassolim (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dôchodca naletel podvodníkovi a poslal mu takmer 10-tisíc eur, falošný lekár žiadal ešte viac
<< predchádzajúci článok
Poľská vláda nepovažuje masívny únik informácií z databázy vybavenia ozbrojených síl za bezpečnostné riziko

Predstavitelia Talianska a EÚ sa naposledy rozlúčili s predsedom europarlamentu Davidom Sassolim (foto) - diskusné fórum čitateľov