Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

07. decembra 2017

Premiér D. Medvedev potvrdil, že Rusi sa nemajú k čomu priznaťRuský premiér Dmitrij Medvedev vo štvrtok vyhlásil, že Rusko nikdy nemôže priznať štátom riadený doping, lebo nič také neexistuje. Po zasadnutí ruského kabinetu citovala jeho ...Zdieľať
Dmitrij Medvedev. Foto: TASR/AP
Moskva 7. decembra (TASR) - Ruský premiér Dmitrij Medvedev vo štvrtok vyhlásil, že Rusko nikdy nemôže priznať štátom riadený doping, lebo nič také neexistuje. Po zasadnutí ruského kabinetu citovala jeho slová agentúra TASS.


"Nemôžeme sa priznať k niečomu, čo sa zakladá na nesprávnych záveroch," povedal Medvedev, podľa ktorého verdikt Medzinárodného olympijského výboru (MOV) o suspendácii Ruska zo ZOH 2018 v Pjongčangu má politický podtext a súvislosť s marcovými prezidentskými voľbami v krajine.

Už v stredu prezident Putin potvrdil, že Rusko nebude brániť jeho športovcom v účasti na ZOH 2018 pod neutrálnou vlajkou.

MOV potrestal Rusko pre podozrenia zo štátom sponzorovaného dopingového systému vrátane zámeny vzoriek na ZOH 2014 v Soči, s ktorými prišiel vyšetrovateľ Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Richard McLaren. Už 25 športovcov dostalo doživotné olympijské tresty, Rusko prišlo o 11 medailí zo Soči vrátane štyroch zlatých.

Ruskí športovci, ktorí splnia kvalifikačné kritériá i prísne antidopingové pravidlá, môžu na základe verdiktu MOV štartovať na ZOH 2018 v individuálnych, či tímových súťažiach len pod názvom Olympijskí športovci z Ruska (Olympic Athlete from Russia), budú mať na sebe dresy s týmto menom a olympijskou vlajkou. Na všetkých ceremoniáloch bude hrať namiesto ruskej olympijská hymna.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mesto Šamorín ponúka divákom dopravu do x-bionic® sphere
<< predchádzajúci článok
Z tejto desiatky mien vzíde najlepší športovec roka 2017

Premiér D. Medvedev potvrdil, že Rusi sa nemajú k čomu priznať - diskusné fórum čitateľov