Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. marca 2019

Premiér P. Pellegrini vystúpi v RTVS k voľbám, má byť nestrannýIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Michal Svítok
Bratislava 13. marca (TASR) - Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) sa v stredu večer o 19.30 hod. prihovorí občanom na obrazovkách RTVS. Jeho prejav bude súvisieť so sobotňajšími (16. 3.) prezidentskými voľbami a bude odvysielaný zo záznamu na Jednotke.


Úrad vlády SR požiadal RTVS o možnosť vystúpenia v utorok 12. marca. "RTVS si v súlade s ustanovením Zákona o Rozhlase a televízii Slovenska splní svoju povinnosť a poskytne požadovaný vysielací čas na odvysielanie oznámenia určeného verejnosti," ozrejmila v stanovisku hovorkyňa média Erika Rusnáková.

RTVS zároveň upozornila Úrad vlády, že vysielanie počas volebnej kampane podlieha striktným pravidlám. "Požiadala preto, aby obsah oznámenia určeného verejnosti neobsahoval žiadne prvky politickej reklamy, teda vyslovenie podpory politickej strane, hnutiu, členovi strany, hnutiu alebo kandidátovi, vyslovenie sa v ich prospech pri volebnej kampani, ani popularizáciu názvu, značky alebo hesiel politickej strany, hnutia alebo kandidáta," vysvetľuje Rusnáková.

Verejnoprávne médium tiež požiadalo Úrad vlády SR o potvrdenie, že oznámenie, ktoré má byť odvysielané, bude spĺňať atribút nestrannosti, nebude spojené s propagáciou žiadneho kandidáta a dodrží zákonom stanovené podmienky, týkajúce sa vysielania počas volebnej kampane.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žabky tiahnu, tvrdia ochranári z NAPANT-u a vodičov prosia o opatrnosť
<< predchádzajúci článok
Na scénu košického Štátneho divadla sa vracia balet o Štefánikovi

Premiér P. Pellegrini vystúpi v RTVS k voľbám, má byť nestranný - diskusné fórum čitateľov