Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. decembra 2006

Premiér R. Fico klame a upadá, tvrdí DzurindaPredseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda si myslí, že premiér Robert Fico nie je vyspelým politikom, keďže stranu Smer-SD vyhlásil za víťaza volieb. "Viem pochopiť, keď ho mecenáši držia pod krkom, ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) - Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda si myslí, že premiér Robert Fico nie je vyspelým politikom, keďže stranu Smer-SD vyhlásil za víťaza volieb. "Viem pochopiť, keď ho mecenáši držia pod krkom, tak možno mu nič nezostáva a klame, ale že si dovolil toľko lží a demagógie v súvislosti s komunálnymi voľbami, tak to svedčí, že upadá," uviedol Dzurinda dnes pred novinármi. Podľa neho určiť víťaza komunálnych volieb "je trápne". Tvrdí, že je ťažké povedať, kto vyhral voľby, keďže "koalície boli premiešané".

Podľa Dzurindu SDKÚ-DS môže byť s výsledkami spokojná. Jeho strana vníma výsledky v jednotlivých mestách "smutnejšie alebo veselšie". V niektorých mestách nezískali takú pozíciu, akú by si želali. Za politickú "bombu" považuje výhru Ivana Harmana, ktorý porazil dlhoročného primátora Žiliny Jána Slotu. Ani v sne nám to nenapadlo, povedal líder strany. Novému primátorovi pomôžu, aby sa Žilina upokojila a nešírili sa ňou "štvavé tóny, ktoré rozdeľujú a polarizujú".

Dzurindu milo prekvapila volebná účasť. Podľa neho to svedčí o tom, že ľudia si uvedomujú význam komunálnej politiky po reforme verejnej správy. Je rád, že komunálne voľby boli o konkrétnych ľuďoch.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápež označil návštevu Turecka za nezabudnuteľnú
<< predchádzajúci článok
V pondelok rozhodne NS SR v odvolacom konaní v kauze Cervanová

Premiér R. Fico klame a upadá, tvrdí Dzurinda - diskusné fórum čitateľov