Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

14. novembra 2011

Prešov sa bude zelenať, mesto vysadí 200 stromovS výsadbou takmer 200 stromov a ďalšej okrasnej zelene začali v týchto dňoch v Prešove. Mesto chce do konca roka rozšíriť zelené plochy na sídliskách, v širšej časti centra a ...Zdieľať
presov PREŠOV 14. novembra (WEBNOVINY) – S výsadbou takmer 200 stromov a ďalšej okrasnej zelene začali v týchto dňoch v Prešove.


Mesto chce do konca roka rozšíriť zelené plochy na sídliskách, v širšej časti centra a založiť park Keratsini.

Na námestí pred konkatedrálou sv. Mikuláša, kde búrke so silným vetrom v lete neodolal storočný červenolistý kultivar slivky višňoplodnej, vysadia jeho adekvátnu náhradu.

Podľa hovorkyne mesta Veroniky Kmetóny Gazdovej radnica na projekt obnovy zelene použije peniaze z kapitoly odboru hlavného architekta, z účelových prostriedkov na náhradnú výsadbu stromov vo výške 150 tis. eur.

Podľa hlavného architekta mesta Vladimíra Ligusa práce posunuli na mesiace november – december, lebo tohtoročný mimoriadne suchý koniec leta a začiatok jesene vytvorili pre výsadbu zelene v skoršom období nevhodné podmienky.

„Súčasné práce by mohol prerušiť len predčasný príchod silnejúcich mrazov alebo súvislej snehovej prikrývky, čo zatiaľ meteorológovia nepredpovedajú,“ uviedol Ligus. Nová zeleň pribudne medzi ulicami Laca Novomeského, Exnárova, Karpatská, Ďumbierska a Sekčovská. Na ploche vznikajúceho parku Keratsini a v okolí fontány pri nákupnom stredisku Centrál na Sídlisku II.

Projekt navrhnutej obnovy verejnej zelene bude pokračovať v jarných mesiacoch výsadbou uličných alejí na Táborisku a v mestskej časti medzi Kollárovou ulicou a Sídliskom II. Posun výsadby na jar si vyžaduje odstránenie chorých a prestarnutých pôvodných stromov. Odstraňovať ich budú v zimných mesiacoch, v období vegetačného pokoja.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanci za Smer chcú viac informácií z evidencie vozidiel
<< predchádzajúci článok
ÚPN pripomenie 17. november najväčšou konferenciou

Prešov sa bude zelenať, mesto vysadí 200 stromov - diskusné fórum čitateľov