Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. apríla 2006

Prešovskí zdravotníci sa pripojili k štrajkuZdravotníci z Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Jána Adama Reimana v Prešove sa v piatok o 09:00 pripojili k ostrému štrajku zdravotníkov bez časového obmedzenia. Zdravotnú starostlivosť ...Zdieľať

PREŠOV 7. apríla (WN/SITA) - Zdravotníci z Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Jána Adama Reimana v Prešove sa v piatok o 09:00 pripojili k ostrému štrajku zdravotníkov bez časového obmedzenia. Zdravotnú starostlivosť poskytujú v pohotovostnom režime ako počas víkendov, akútne prípady ošetrujú ambulantne aj na lôžkovej časti. Ostatných pacientov posielajú do ostatných zdravotníckych zariadení. Plnú starostlivosť dostanú pacienti na oddeleniach, kde to vyžaduje ich stav - na ARO, traumatológii, na pôrodných sálach či onkológii. Štrajkujúci zdravotníci chodia v reflexných vestách alebo majú pripnutú modrú stužku. Pomerne prázdne chodby v nemocnici nasvedčujú tomu, že pacienti sa v piatok vyšetreniu radšej vyhli. Ako informoval agentúru SITA lekár z ušno-nosno-krčného oddelenia Peter Čmilanský, veľa pacientov sa telefonicky preobjednalo na iný termín.

Na operáciu v piatok prijali iba jeden akútny stav apendixu a na lôžkovú časť na vyšetrenie tiež jedného pacienta. Zdravotníci budú o dôvodoch štrajku hovoriť na mítingu o 11:00 pred budovou riaditeľstva nemocnice. V prešovskej fakultnej nemocnici pracuje 2 040 zamestnancov, z toho 1 400 zdravotníkov.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident podpísal novelu zákona o štátnej službe
<< predchádzajúci článok
Aerolínie EasyJet prepravili v marci 2,75 mil. pasažierov

Prešovskí zdravotníci sa pripojili k štrajku - diskusné fórum čitateľov