Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. marca 2013

Prešovský kraj pre sneh zatvára školy, odložili aj maturitu


Tagy: kalamita

Poveternostné podmienky v piatok poriadne skomplikovali situáciu aj v stredných školách. Hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Veronika Fitzeková informovala, že najhoršia situácia je v ...Zdieľať
maturity PREŠOV 15. marca  - Poveternostné podmienky v piatok poriadne skomplikovali situáciu aj v stredných školách.


Hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Veronika Fitzeková informovala, že najhoršia situácia je v Kežmarku, kde je dnes zatvorených všetkých päť škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja.

Zatvárajú aj hrady

Hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Veronika Fitzeková ďalej informovala, že v piatok zostali zatvorené i dva hrady v pôsobnosti krajskej samosprávy: Hrad Kežmarok je pre verejnosť zatvorený a rovnaká situácia je i v Starej Ľubovni. „Hoci ráno sa naši pracovníci do expozícií skanzenu i hradu prebrodili, návštevníci by sa museli vyzbrojiť lopatami a dobrou kondíciou, aby sa k nám dnes dostali,“ uviedol riaditeľ Ľubovnianskeho múzea Dalibor Mikulík.
Študenti sa v piatok nedostali ani do Čaklova na tamojšiu Spojenú školu a zatvorené je aj Gymnázium vo Vranove nad Topľou.

V Prešove na Spojenej škole Tarasa Ševčenka s vyučovacím jazykom ukrajinským sa v piatok mali konať písomné maturity z ukrajinského jazyka. Všetci žiaci sa napriek nepriaznivému počasiu dostavili na plánovanú maturitnú skúšku. Ministerstvo školstva ju však presunulo na pondelok 18. marca vzhľadom na mimoriadne zlú situáciu na juhu Slovenska, kde sa v piatok mali písať maturitné písomky z maďarského jazyka.

„Je nám to veľmi ľúto, lebo žiaci boli pripravení, naštartovaní a tak správne nabudení. Nastávajúci víkend ich môže trochu utlmiť. Hoci my sme na maturity dnes pripravení, blokujú nás spoločné témy, ktoré musia byť vyhlásené v rovnakom čase,“ povedal Igor Andrejčák, riaditeľ jedinej strednej školy s vyučovacím ukrajinským jazykom na Slovensku.

Obrazom: Slovensko zasiahol vietor a sneh

Marcová kalamita na Slovensku

Marcová kalamita na Slovensku

Maturovať z ukrajinského jazyka malo 31 študentov. Väčšina z nich je zo Slovenska, ale medzi maturantmi sú aj študenti, ktorí majú na Slovensku iba prechodný pobyt. Doterajší priebeh maturitných písomných prác zo slovenského jazyka, cudzieho jazyka a matematiky, na ktorú sa prihlásili šiesti, dopadli podľa predbežných hodnotení dobre, uviedol pre SITA Andrejčák.

Situácia na cestách celého Prešovského kraja je mimoriadne nepriaznivá. Hoci cestári nasadili všetku techniku, v kraji je neprejazdných 16 úsekov ciest. Správa a údržba ciest PSK odporúča vodičom, aby vyšli na cesty len v najnevyhnutnejších prípadoch.

Tagy: kalamita
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Diaľnicu pod Tatrami zablokovali nákladiaky aj autobusy (15. 3. 2013)
 Platí tretí stupeň výstrahy pred extrémnym vetrom (15. 3. 2013)
 Záveje uväznili stovky ľudí v autách, v noci ich evakuovali (15. 3. 2013)
 Na železnici je kalamita, vlaky meškajú aj vyše 100 minút (15. 3. 2013)
 Besniace počasie prerušilo maturity, presunuli ich (15. 3. 2013)
 Zima vystrája, ale bratislavské letisko nemá problémy (15. 3. 2013)nasledujúci článok >>
Nie som povinný znášať útoky médií, tvrdí sudca Juraj Seman
<< predchádzajúci článok
Český priemysel v januári medziročne oslabil