Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. marca 2007

Prezident podporuje, aby o eurofondoch rozhodovala samospráva



KOŠICE 30. marca (WEBNOVINY) – Prezident Ivan Gašparovič podporuje snahu, aby samosprávne kraje rozhodovali o eurofondoch. Uviedol to dnes na brífingu v Košiciach cez prestávku seminára o spolupráci komunálnej a regionálnej ...



Zdieľať

KOŠICE 30. marca (WEBNOVINY) – Prezident Ivan Gašparovič podporuje snahu, aby samosprávne kraje rozhodovali o eurofondoch. Uviedol to dnes na brífingu v Košiciach cez prestávku seminára o spolupráci komunálnej a regionálnej samosprávy, na ktorom sa zúčastnilo takmer tristo starostov a primátorov Košického samosprávneho kraja.

Prezident povedal, že sťažnosti východniarov nepovažuje za nijaké vyplakávanie. „Zaostalé regióny, ku ktorým patrí aj Košický kraj, potrebujú reálnu pomoc od štátu aj cez európske fondy. Podporujem, aby sa pomoc poskytovala z rozpočtu, ale aj cez eurofondy. Minister by nemal rozhodovať o európskych peniazoch a projektoch, ale mal by zabezpečiť, aby regióny dostali primeraný balík prostriedkov a krajská samospráva nech rozhodne, na čo sa efektívne využijú,“ povedal Gašparovič. Podľa prezidentovej mienky Košický samosprávny kraj potrebuje ako soľ diaľnice a rýchle cesty, bez ktorých nemožno očakávať, že sem zavíta významnejší strategický investor. Podčiarkol, že východné Slovensko na rozdiel od západného ešte disponuje voľnou a kvalifikovanou pracovnou silou i vedecko-technickým potenciálom.

Predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa v tejto súvislosti uviedol, že v kraji je len päť kilometrov diaľnice. Deficit z minulosti na opravy a rekonštrukcie ciest druhej a tretej triedy je až 30 miliárd korún. „Znepokojujú nás náznaky, že ministerstvo uvažuje o znížení objemu prostriedkov na rekonštrukcie slovenských ciest z 250 na 150 miliónov eur,“ povedal Trebuľa.

SITA


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Z vraždy taxikára obvinili 25-ročného Bratislavčana
<< predchádzajúci článok
Rozširovanie KZ od apríla aj bez súhlasu zamestnávateľa