Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. júla 2007

Prezident vyjadril sústrasť poľskému prezidentovi KaczynskémuPrezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič poslal sústrastný telegram poľskému prezidentovi Lechovi Kaczynskemu v súvislosti s nešťastím poľských pútnikov, ktorí tragicky zahynuli, ...Zdieľať

BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) - Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič poslal sústrastný telegram poľskému prezidentovi Lechovi Kaczynskemu v súvislosti s nešťastím poľských pútnikov, ktorí tragicky zahynuli, alebo sa zranili v juhovýchodnom Francúzsku. "Dovoľte, aby som Vám v tejto pre Poľsko takej ťažkej chvíli vyjadril v mene obyvateľov Slovenskej republiky ako aj vo svojom mene úprimnú sústrasť nad touto bolestnou stratou," uvádza sa v telegrame. Prezident SR v ňom ďalej ubezpečil poľského partnera o pripravenosti poskytnúť akúkoľvek pomoc potrebnú na zmiernenie následkov tejto tragédie. Informovalo tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta SR.

Najmenej 26 poľských pútnikov zahynulo, keď sa ich autobus zrútil do rieky na východe Francúzska. Ďalších 24 ľudí bolo zranených z toho 14 ťažko. Pútnici sa vracali z rímskokatolíckej svätyne v Notre Dame de la Salette. Väčšina cestujúcich boli starší občania a pricestovali zo severovýchodného regiónu Štetín v Poľsku. Podľa oficiálnych zdrojov mal autobus problémy s brzdami.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Bratislave má byť logistický park za 5 miliárd korún
<< predchádzajúci článok
V Rumunsku už na následky horúčav zomrelo najmenej 15 osôb