Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. októbra 2020

Prezidentka Čaputová podpísala zákony, ktoré majú zmierniť dopady koronakrízy na kultúruPrezidentka Zuzana Čaputová v stredu podpísala zákony, ktoré majú zmierniť dopady koronakrízy na kultúru. V tlačovej správe o tom informoval ...Zdieľať
fc8a4794 676x451 28.10.2020 - Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu podpísala zákony, ktoré majú zmierniť dopady koronakrízy na kultúru. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.


Zákony, vďaka ktorým bude možné poskytnutie finančnej pomoci pracovníkom v kultúre schválila 22. októbra Národná rada SR (NR SR) v skrátenom legislatívnom konaní.

Zákon má taktiež za cieľ reflektovať skúsenosti pri poskytovaní dotácií v súvislosti s krízou spôsobenou ochorením COVID-19 či znížiť administratívnu záťaž pre žiadateľov o poskytnutie dotácie.

„Znižovanie administratívnej záťaže spočíva v tom, že žiadateľ o poskytnutie dotácie už nebude vybrané údaje preukazovať ministerstvu kultúry predložením dokladov, ale tieto údaje ministerstvo kultúry získa samo z informačných systémov verejnej správy,” vyplýva z vládneho materiálu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová podpísala zákony, ktoré majú zmierniť dopady koronakrízy na kultúru © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Amazon zamieril na sever Európy, internetový obchod spustil svoju švédsku stránku
<< predchádzajúci článok
Daniel Silva a nový špionážny triler Rád

Prezidentka Čaputová podpísala zákony, ktoré majú zmierniť dopady koronakrízy na kultúru - diskusné fórum čitateľov