Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. novembra 2011

Prezidentské voľby v Moldavsku zrušili, nie sú kandidátiPrezidentské voľby v Moldavsku zrušili, strany sa totiž nedokázali dohodnúť na kandidátoch. Termín pre zaregistrovanie uchádzačov o najvyšší štátny post uplynul v pondelok o polnoci. ...Zdieľať
marian lupu KIŠIŇOV 15. novembra (WEBNOVINY) - Prezidentské voľby v Moldavsku zrušili, strany sa totiž nedokázali dohodnúť na kandidátoch. Termín pre zaregistrovanie uchádzačov o najvyšší štátny post uplynul v pondelok o polnoci.


Hlasovanie, ktoré sa malo uskutočniť už 18. novembra, je tak odložené na neurčito. Voľby by sa však mali konať najneskôr do 30 dní. Pokiaľ sa situácia opäť zopakuje, budú musieť byť vyhlásené predčasné voľby, informuje agentúra Ria Novosti.

Postsovietsku krajinu, ktorá je poznačená politickým chaosom od parlamentných volieb v apríli 2009, vedie prezident Marian Lupu, ktorý je zároveň predsedom parlamentu.

Voľba nového prezidenta v parlamente od roku 2009 zlyhala už tretíkrát. Na zvolenie novej hlavy štátu je potrebných 61 zo 101 hlasov poslancov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smer si v prípade dohody vie predstaviť podporu c
<< predchádzajúci článok
Podielové fondy vykázali opäť kladné čisté predaje

Prezidentské voľby v Moldavsku zrušili, nie sú kandidáti - diskusné fórum čitateľov