Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. augusta 2013

Zájazdy cestovky A-Tour už nie sú poistené, varuje AllianzVzhľadom na informácie, že banskobystrická cestovná kancelária (CK) A-Tour, ktorá vyhlásila v pondelok 29. júla úpadok, aj v týchto dňoch ponúka klientom zájazdy na predaj, upozorňuje Allianz ...Zdieľať
Banská Bystrica 2. augusta (TASR) - Vzhľadom na informácie, že banskobystrická cestovná kancelária (CK) A-Tour, ktorá vyhlásila v pondelok 29. júla úpadok, aj v týchto dňoch ponúka klientom zájazdy na predaj, upozorňuje Allianz – Slovenská poisťovňa na skutočnosť, že vyhlásenie úpadku má za následok zánik poistenia CK pre prípad úpadku.

Dovolenka, ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

V súčasnosti tak už žiadne predávané zájazdy CK A-Tour nie sú poistené pre prípad úpadku CK, informoval TASR špecialista externej komunikácie poisťovne Gabriel Tóth.

Pripomenul, že poisťovni bola oznámená informácia o úpadku CK A-Tour v pondelok v poludňajších hodinách. CK mala uzatvorené poistenie zájazdu pre prípad úpadku kancelárie v poisťovni na poistnú sumu 54.000 eur.

V čase oznámenia úpadku bolo v Bulharsku 88 klientov CK. O tých sa začala starať asistenčná služba Allianz Assistance. Prevoz klientov na Slovensko bol zabezpečený autobusovou dopravou. "Predbežný počet klientov CK, ktorí majú zakúpené alebo rezervované zájazdy, je 130," dodal Tóth.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA varujú pred teroristickými útokmi, zatvoria viaceré veľvyslanectvá
<< predchádzajúci článok
Pri Brne vyrástol akvapark, za projektom stojí slovenský miliardár