Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. novembra 2023

Pri ostrove Lesbos sa potopila nákladná loď, jedného člena posádky zachránili, ostatných 13 je nezvestnýchPri gréckom ostrove Lesbos sa v nedeľu skoro ráno v rozbúrenom Egejskom mori potopila nákladná loď, pričom 13 členov posádky zostáva nezvestných a jedného sa podarilo zachrániť. Plavidlo Raptor s ...Zdieľať
greece_ship_sinks_48284 676x451 26.11.2023 (SITA.sk) - Pri gréckom ostrove Lesbos sa v nedeľu skoro ráno v rozbúrenom Egejskom mori potopila nákladná loď, pričom 13 členov posádky zostáva nezvestných a jedného sa podarilo zachrániť.


Plavidlo Raptor s komorskou vlajkou bolo na ceste z egyptskej Alexandrie do tureckého Istanbulu a viezlo 6-tisíc ton soli. Posádku tvorilo dovedna 14 osôb - ôsmi Egypťania, štyria Indovia a dvaja Sýrčania.

Loď ohlásila mechanický problém v nedeľu približne o 7:00 miestneho času a vyslala núdzový signál. Krátko nato zmizla asi osem kilometrov juhozápadne od Lesbosu.

Podľa pobrežnej stráže sa podarilo zachrániť jedného občana Egypta. Po zvyšných členoch posádky pátra osem lodí, dva vrtuľníky a fregata gréckeho námorníctva.


Zdroj: SITA.sk - Pri ostrove Lesbos sa potopila nákladná loď, jedného člena posádky zachránili, ostatných 13 je nezvestných © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hamas prepustil ďalších rukojemníkov, medzi nimi štvorročné dievčatko, ktorému počas útoku na Izrael zabili rodičov
<< predchádzajúci článok
Trestanie verejných činiteľov za škodu spôsobenú pri nakladaní s verejným majetkom je opäť na stole