Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. júna 2010

Pri Senci by mal vyrásť Fashion Outlet za 35 mil.Spoločnosť IPEC Group plánuje investovať do výstavby D1 Fashion Outlet 35 mil. eur. Centrum maloobchodných prevádzok typu outlet (zamerané na posezónny tovar ...Zdieľať
fashion outlet Ilustračné foto: newdesignpartners.com

BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) - Spoločnosť IPEC Group plánuje investovať do výstavby D1 Fashion Outlet 35 mil. eur. Centrum maloobchodných prevádzok typu outlet (zamerané na posezónny tovar stiahnutý z predajní-pozn. red.) by malo vyrásť v katastrálnom území mesta Senec v blízkosti diaľnice D1. V centre by malo vzniknúť celkovo 300 nových pracovných miest. Senecký Fashion Outlet by sa mal rozprestierať na ploche 15 hektárov, z toho predajná plocha by mala predstavovať takmer 30 tisíc metrov štvorcových.

Ako na utorkovej tlačovej besede informoval generálny riaditeľ IPEC Group Ivan Čarnogurský, v októbri tohto roku spoločnosť začne s výstavbou prvej fázy, v rámci ktorej preinvestuje 10 mil. eur. V prvej fáze by mali vzniknúť obchodné priestory o rozlohe zhruba osem tisíc metrov štvorcových so zameraním na taliansku módu. Tieto obchodné prevádzky by mali vytvoriť prvých 100 nových pracovných miest. V súčasnosti firma eviduje tri tisíc metrov štvorcových prenajatých obchodných priestorov. Nájomcom by mal investor odovzdať priestory v lete 2011 a už v septembri toho istého roka by mali privítať prvých zákazníkov.

V druhej a tretej fáze výstavby areálu by malo vzniknúť celkovo takmer 13 tisíc metrov štvorcových plochy určených pre outletové predajne. Druhú a tretiu fázu výstavby by mal investor realizovať do piatich rokov. V poslednej fáze by to malo byť viac ako 8,8 tisíc metrov štvorcových.

Spoločnosť IPEC Group pôsobí na developerskom trhu viac ako sedemnásť rokov. Za ten čas rôznymi formami zastrešoval projekty s celkovou úžitkovou plochou vyše 800 tisíc metrov štvorcových. Firma sa predovšetkým špecializuje na priemyselné a logistické areály, no venuje sa aj výstavbe bytov, obchodných priestorov a kancelárií. Medzi jeho najvýznamnejšie realizované projekty patria Firemné centrum služieb v Bratislave, či Logistický areál Senec. Spoločnosť sa taktiež podieľala na výstavbe tridsať výrobných areálov na Ukrajine, v Rumunsku, v Českej republike a na Slovensku. IPEC Group vlastní a prenajíma viac ako 50 tisíc metrov štvorcových priemyselných hál.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trh v Európe rástol, V USA a Japonsku oslabil
<< predchádzajúci článok
Koľko úverov možno poskytnúť za 10 rokov? Milión.