Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

16. apríla 2013

Príbeh ako desivá nočná mora. Aká je cena za prežitie?!Niet nijakých záruk, nijakej obrany, nijakej pravdy – okrem tej, ktorá umožní prežiť. A cena za prežitie býva niekedy veľmi vysoká.Zdieľať
vongozero Začalo sa to ako nevinná chrípková epidémia, no rýchlo to prerástlo do celonárodnej katastrofy. 13-miliónovú Moskvu zasiahla epidémia vírusu, proti ktorému neexistuje žiadna vakcína. Mesto sa okamžite dostáva do karantény a panika spúšťa vlnu násilia, rabovania a ničenia. Čoskoro sa však epidémia šíri do celej krajiny a Rusko ovládne ťažká, smrteľná choroba.
 
Takto sa začína postapokalyptický triler Vongozero, ktorý je napísaný v najlepších tradíciách majstra hororu Stephena Kinga. Príbeh je ako desivá nočná mora. Vyvoláva strach, prečítate ho jedným dychom a zároveň núti premýšľať, čo všetko treba urobiť pre obyčajné prežitie.
Hlavnou hrdinkou trileru je 36-ročná Aňa, ktorá s rodinou žije neďaleko Moskvy vo vidieckom domčeku. Sprvu ignoruje epidémiu vo vnútri metropoly, no vzápätí musí konať, aby vôbec prežila. Márne sa pokúsi odviesť z uzavretej štvrte matku, ktorá dostane infekciu a zomrie. Náhla smrť matky aj ďalších Moskovčanov predznamenáva začiatok novodobej apokalypsy.
Hŕstka ľudí vrátane Aninej rodiny sa rozhodne zachrániť útekom na ostrovček jazera Vongozero, ukrytý v severskej tajge blízko hraníc s Fínskom. Pôvodne plánovaná 48-hodinová cesta autami sa zmení na dvanásťdňové zúfalé putovanie so smrťou v pätách. Uprostred chaosu hŕstka obyčajných ľudí bez zvláštneho vybavenia bojuje o život, vzdoruje panike a rabovaniu. V každom okamihu sa musia rozhodovať tak, aby prežili a zoči-voči obrovskej tragédii nestratili ľudskosť.

Vongozero
je prvotriedny postapokalyptický triler, ktorý obnažuje našu podstatu a (ne)ľudskosť.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Karel Gott vydá 17. mája prvé koncertné DVD
<< predchádzajúci článok
Buďte atraktívna

Príbeh ako desivá nočná mora. Aká je cena za prežitie?! - diskusné fórum čitateľov