29. septembra 2016

Prievidza po prehre s Oradeou v Lige majstrov skončila

Hráč CS Municipal Oradea Martin Zeno (vľavo) a hráč BC Prievidza Marko Batina v odvete 1. predkola Ligy majstrov mužov v basketbale BC Prievidza - CS Municipal Oradea 29. septembra 2016 v Prievidzi. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Prievidza 29. septembra (TASR) - Basketbalisti BC Prievidza prehrali v odvetnom zápase prvého predkola Ligy majstrov 2016/2017 doma s rumunskou CSM CSU Oradea 67:73 a so súťažou sa rozlúčili. Na zverencov trénera Miljana Čuroviča tak čaká účasť v skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA.

Hosťujúci hráči mali výborný vstup do zápasu, premieňali strely z voľných pozícií a už v štvrtej minúte za stavu 12:4 prinútili domáceho trénera Miljana Čuroviča k prvému oddychovému času. Prievidza sa dlho nevedela v útoku presadiť, Oradea pokračovala v ofenzívnej smršti, ktorá jej v 8. minúte priniesla vedenie 21:7. Domáci zabrali na prelome prvej a druhej štvrtiny, zlepšenou obranou stiahli na rozdiel šiestich bodov (17:23) a tentoraz bral time out kormidelník hostí. Slovenského šampióna posadili tieto momenty na koňa, herne sa vyrovnal svojmu súperovi, ale po 20 minútach vyhrávala predsa len Oradea 40:31.

Po prestávke sa opäť dostal k slovu rumunský celok, šnúrou 10:2 sa odpútal do komfortného náskoku, na ktorý domáci nedokázali dlho adekvátne reagovať. Pred poslednou štvrtinou prehrávala Prievidza 47:57. V poslednej 10-minútovke sa začala stíhačka domáceho mužstva, ktorú dirigoval presnou muškou hlavne Andre Jones. Hostia však v správnych chvíľach premenili, čo bolo potrebné. Záverečné minúty sa už len dohrávali, Oradea si bez väčších problémov postrážia víťazstvo a postup.

Liga majstrov 2016/2017 - 1. predkolo:

BC Prievidza - CSM CSU Oradea 67:73 (31:40)
/prvý zápas 64:71 - CSM CSU Oradea postúpila do 2. predkola/

zostavy:

Prievidza: Jones 14, Dramičanin 10, Körner 7, Batina 2, Jašš 0 (Caracter 16, Dowell 13, Huljak 3, Ihring 2, Miljanič 0)
Oradea: Zeno 18, Mirkovič 14, Pašalič 11, Barnette a Denison po 8 (Mandache 8, Tibirna 6, Nicolescu, Pasca, Petrisor a Pop 0)

TH: 9/7 - 14/11, fauly: 14 - 19, trojky: 8 - 8, rozhodovali: Vojinovič (Č. Hora), Ozols (Lot.), Yilmaz (Tur.), 1500 divákov.

štvrtiny: 12:23, 19:17, 16:17, 20:16