Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. októbra 2010

Prijali obžalobu na Adamča za popravu pri MosteSenát Okresného súdu Bratislava 1 na opakovanom verejnom zasadnutí prijal obžalobu na šéfa zemplínskeho podsvetia Branislava Adamča a jeho dvoch ...Zdieľať
adamco Foto: Ilustračné foto SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) – Senát Okresného súdu Bratislava 1 na opakovanom verejnom zasadnutí prijal obžalobu na šéfa zemplínskeho podsvetia Branislava Adamča a jeho dvoch kumpánov Nikolu Pajdiča a Jozefa Baloga, ako aj Karola M. v prípade mediálne známej dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave, kedy boli zavraždení žena a dieťa. Hlavné pojednávanie sa začne 7. decembra. Na druhý deň bude vypovedať svedok, na ktorého má Adamčo pripravených podľa jeho vlastných slov asi 200 otázok.

Podľa vyšetrovateľa členovia gangu Branislava Adamča v decembri 2004 zastrelili Henrietu B. a 10-ročného chlapca. Hlavný obvinený - Karol M., ktorý je podľa obvinenia organizátor celej akcie, je momentálne na úteku a súd v jeho prípade konal ako proti ušlému. Pôvodne plánovanou obeťou vraždy mal údajne byť bývalý policajt Juraj G. Karol M. z Prievidze si podľa vyšetrovateľov objednal jeho vraždu. Zločinecká skupina však zavraždila priateľku Juraja G. aj 10-ročného chlapca (syna Juraja G.), ktorí sa viezli v aute Juraja G. Celý incident sa odohral vo večerných hodinách. Členovia gangu začali na dvoch autách prenasledovať modrý Volkswagen Passat, na ktorom zvyčajne jazdil expolicajt. Branislav A. údajne začal po aute zo zadného sedadla strieľať samopalom. Následne Passat havaroval. Branislav A. vystúpil a všimol si, že v aute nesedí Juraj G., ale žena s dieťaťom. Napriek tomu prišiel k vozidlu a ťažko zraneného chlapca zastrelil. Branislav Adamčo:
*Údajný boss zemplínskeho podsvetia.

*13. septembra mu Najvyšší súd SR potvrdil doživotie za vraždu Arpáda Nistora z roku 2004.

*UŽ predtým bol odsúdený na 15 rokov za vraždu Mariána Karcela, svedka v prípade s Mikulášom Černákom

* Pred súdom stál aj v prípade vraždy Alberta S. Vtedy ich súd oslobodil.

*Pojednávanie s gangom Branislava A. bolo už trikrát odročené. Naposledy 2. septembra 2010.

Branislavovi Adamčovi senát Najvyššieho súdu SR 13. septembra potvrdil doživotný trest vo veľkej kauze zločinov jeho skupiny. Nikola Pajdič vtedy definitívne dostal trest 23 rokov väzenia, Jozef Balog 22 rokov, odsúdili aj ďalších členov gangu. Skupina podľa verdiktu spáchala sériu trestných skutkov v rokoch 2003 až 2006, medzi ktorými figuruje založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, vražda, vyberanie výpalného za pneuservis a za vozenie nafty z Ukrajiny, násilie, zapálenie dvoch erotických salónov, uloženie nefunkčného nástražného výbušného systému, ktoré malo slúžiť na skompromitovanie policajta, ako aj nedovolené ozbrojovanie.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Inflácia podľa metodiky EÚ zostala na 1,1 %
<< predchádzajúci článok
Sulíkovci sa stali členmi európskych liberálov

Prijali obžalobu na Adamča za popravu pri Moste - diskusné fórum čitateľov