Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

12. februára 2018

Princ Harry a Meghan odhalili ďalšie detaily májovej svadbyBritský princ Harry a jeho snúbenica, americká herečka Meghan Markleová odhalili v pondelok ďalšie podrobnosti o svojej májovej svadbe.Zdieľať
Britský princ Harry a jeho snúbenica, americká herečka Meghan Markleová odhalili v pondelok ďalšie podrobnosti o svojej májovej svadbe. Foto: TASR/AP
 
Londýn 12. februára (TASR) - Britský princ Harry a jeho snúbenica, americká herečka Meghan Markleová odhalili v pondelok ďalšie podrobnosti o svojej májovej svadbe. Prezradili napríklad, že oslavy budú zahŕňať jazdu na koči ulicami Windsoru, aby sa o svoj veľký deň podelili aj s verejnosťou.


Svadobný obrad v Kaplnke sv. Juraja na Windsorskom zámku sa začne 19. mája na poludnie. Súhlas s využitím tohto chrámu z 15. storočia dala Harryho stará matka, kráľovná Alžbeta II., ktorá sa na svadbe zúčastní.

Kensingtonský palác v oznámení tiež uviedol, že snúbenci sú "ohromne vďační" za mnohé blahopriania, ktoré dostali, a dúfajú, že sprievod s kočom ulicami historického mesta - od jednej hodiny popoludní - poskytne verejnosti možnosť zúčastniť sa na svadbe a pocítiť osobitnú atmosféru.

Harryho a Meghan zosobáši arcibiskup z Canterbury Justin Welby. Po sprievode bude nasledovať recepcia pre novomanželov a hostí v Sále sv. Juraja. Neskôr, počas večera, bude ženíchov otec princ Charles hostiteľom ďalšej recepcie pre mladý pár, blízkych priateľov a rodinu na verejne neoznámenom mieste.

Deň svadby je súčasne dňom finále anglického Pohára FA, na ktorom Harryho brat princ William zvyčajne odovzdáva prestížnu trofej ako prezident Futbalovej asociácie (FA). Ak by chcel stihnúť toto večerné podujatie na štadióne Wembley, vzdialenom asi 20 kilometrov, musel by zo svadobných osláv odísť na najmenej dve hodiny, píše agentúra DPA.

William v januári povedal, že jeho brat ho zatiaľ nepožiadal, aby bol jeho svedkom, čo sa všeobecne očakáva. Dodal, že "stále pracuje" na vyriešení časovej kolízie.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Sam Smith by chcel spievať na svadbe princa Harryho a Meghan Markle (1. 12. 2017)
 Harryho vyvolená Meghan Markle je potomkom kráľa Eduarda III. (30. 11. 2017)
 Herečka Meghan Markle pred svadbou s princom Harrym absolvuje krst a birmovku (29. 11. 2017)
 Harry venoval Meghan prsteň s dvoma diamantmi po princeznej Diane (28. 11. 2017)
 Princ Harry a Meghan sa zosobášia v máji na Windsorskom zámku (28. 11. 2017)nasledujúci článok >>
V Dubaji otvorili najvyšší hotel sveta Gevora Hotel, má 356 metrov
<< predchádzajúci článok
Pred 245 rokmi vydala Mária Terézia nariadenie o Rómoch

Princ Harry a Meghan odhalili ďalšie detaily májovej svadby - diskusné fórum čitateľov