Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

22. marca 2024

Princeznej z Walesu Catherine (Kate) diagnostikovali rakovinuVo zverejnenom videu 42-ročná Catherine uviedla, že plánovaná operácia brušnej dutiny, ktorej sa podrobila v januári, bola úspešná a pôvodne sa predpokladalo, že nejde o rakovinu.Zdieľať
Princeznej z Walesu Catherine (Kate) diagnostikovali rakovinu

Princezná z Walesu Catherine v piatok oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu a podrobuje sa preventívnej chemoterapii. 


Vo zverejnenom videu 42-ročná Catherine uviedla, že plánovaná operácia brušnej dutiny, ktorej sa podrobila v januári, bola úspešná a pôvodne sa predpokladalo, že nejde o rakovinu. Neskoršie testy však odhalili onkologické ochorenie.

"Bol to, samozrejme, obrovský šok a spolu s (princom) Williamom sme robili všetko pre to, aby sme to spracovali a zariadili sa s ohľadom na našu mladú rodinu," vyhlásila matka troch detí – Georgea, Charlotte a Louisa.

Lekári jej odporučili podrobiť sa preventívnej chemoterapii, v súčasnosti je v jej počiatočnej fáze. "Trvalo mi, kým som sa zotavila z tejto ťažkej operácie a mohla začať liečbu," povedala.

Kensingtonský palác nezverejnil, aký druh rakoviny zistili princeznej z Walesu. "Princezná má v otázkach svojho zdravia právo na súkromie tak, ako ho máme my všetci," vyhlásil palác.

Catherine sa neobjavila na žiadnych oficiálnych podujatiach od decembra. Naposledy ju videli na Vianoce počas prechádzky s ďalšími členmi kráľovskej rodiny v Sandringhame v Norfolku. Keďže sa dlho neukazovala na verejnosti, začali sa najmä na sociálnych sieťach šíriť rôzne špekulácie a konšpiračné teórie. Tie zosilneli, keď sa zistilo, že ku Dňu matiek – ktorý je v Británii na štvrtú pôstnu nedeľu (Laetare) – zverejnila upravenú fotografiu so svojimi deťmi.

Biely dom uviedol, že spolu so zvyškom Spojených štátov myslí na princeznú Kate a praje jej plné uzdravenie. „Táto správa nás nesmierne zarmútila,“ uviedla hovorkyňa. Kate dnes oznámila, že má rakovinu a podstupuje chemoterapiu.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 PRVÁ FOTKA PO OPERÁCII: Je na nej princezná Kate so svojimi deťmi (10. 3. 2024)
 FOTO: Zverejnili prvé oficiálne fotografie princa Louisa (6. 5. 2018)
 Princ William odviezol manželku Kate a novorodeného syna domov (23. 4. 2018)
 Tretie dieťa princa Williama a jeho manželky Kate sa narodí v apríli (17. 10. 2017)
 Princ William, Kate a deti pricestovali na návštevu Kanady (25. 9. 2016)
 Princ George oslavuje tretie narodeniny. Pozrite sa, ako vyrástol (22. 7. 2016)
 Vojvodkyňa Kate sa stala modelkou. Prvýkrát pózovala na obálke Vogue (1. 5. 2016)
 Británia: Kate prezradila, že princ George prezýva kráľovnú gan-gan (22. 3. 2016)
 FOTKY: Princ William s manželkou Kate a deťmi dovolenkovali v Alpách (7. 3. 2016)
 Päť zaujímavostí o vojvodkyni Kate, ktoré by ste mali vedieť (22. 1. 2016)nasledujúci článok >>
Video: Sima Magušinová a Zuzana Smatanová vydali spoločnú pieseň Duše divoké
<< predchádzajúci článok
Obľúbená speváčka Jana Kirschner prináša nový album Obyčajnosti