Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. februára 2024

Pripravovanú obnovu obecného úradu v Selciach komplikujú lastovičkyV obci Selce pripravili rekonštrukciu spoločného objektu, kde sídli obecný úrad aj kultúrny dom. Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Daniel Hlinka, problémom pre realizáciu sú belorítky (vtáky z čeľade ...Zdieľať
lastovicky 676x507 11.2.2024 (SITA.sk) - V obci Selce pripravili rekonštrukciu spoločného objektu, kde sídli obecný úrad aj kultúrny dom. Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Daniel Hlinka, problémom pre realizáciu sú belorítky (vtáky z čeľade lastovičkovité, pozn. redakcie SITA), ktoré na budove hniezdia.


Financovať stavebné práce v predpokladanej výške viac ako 350-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) chcú z Environmentálneho fondu.

Predmetom zákazky je zvýšenie energetickej účinnosti budovy, ktorá bola postavená pred rokom 1980. Práce majú podľa vyhlásenej súťaže na dodávateľa prác obsahovať zateplenie obvodového plášťa, zateplenie stropných a strešných konštrukcií, výmenu okenných a dverných konštrukcií a modernizáciu vykurovania. O dodávateľovi má rozhodnúť najnižšia cena.

Predpokladané práce by nemali ovplyvniť prevádzku úradu. "Problém máme ale s požiadavkou Národného parku Nízke Tatry (NAPANT) v prípade belorítok, ktoré nám tam hniezdia. Dali nám termín, že to môžeme realizovať od 15. septembra do 15. marca. Musíme zabezpečiť 10 umelých hniezd, čo musíme zladiť aj s dodávateľom," popísal starosta s tým, že vykonávanie stavebných prác počas jesene a zimy nie je najvhodnejšie.


Zdroj: SITA.sk - Pripravovanú obnovu obecného úradu v Selciach komplikujú lastovičky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V koľajisku električiek v Dúbravke ležala zranená žena, pomohli jej policajti z kriminálky (foto)
<< predchádzajúci článok
NRSR: SaS chce zvýšiť hranicu hodnoty majetku určeného na odpisovanie