01. marca 2008

Procházková do finále v Lahti z 8. miesta

Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v kvalifikácii šprintu voľnou technikou na pretekoch svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskom Lahti 8.

LAHTI 1. marca (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v kvalifikácii šprintu voľnou technikou na pretekoch svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskom Lahti 8. miesto a postúpila do vyraďovacích bojov. Tie sa začnú o 12.00. Najrýchlejší čas v kvalifikácii zabehla Ruska Natalia Korostelevová, ktorá 1250 m dlhý okruh s prevýšením 30 metrov zvládla za 2:43,10 min, 23-ročná Procházková za ňou zaostala o 1,39 s. Senzáciou je vypadnutie líderky celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus Fínky Virpi Kuitunenovej, ktorá obsadila až 34. miesto, do finále postupovalo 30 najrýchlejších v kvalifikácii. V kvalifikácii mužov na 1400 m dlhom okruhu s prevýšením 34 m triumfoval Andrew Newell z USA. Jediný Slovák v 80-člennom štartovom poli Davorín Škvaridlo obsadil s časom o 14,91 s horším ako víťaz 79. priečku a do vyraďovacej fázy pretekov nepostúpil. Výsledky - kvalifikácia šprintu: MUŽI: 1. Andrew Newell (USA) 2:44,54 min, 2. Matias Strandvall (Fín.) +1,85 s, 3. John Kristian Dahl (Nór.) +2,52, 4. Devon Kershaw (Kan.) +2,68, 5. Tord Asle Gjerdalen (Nór.) +2,83, 6. Eligius Tambornino (Švajč.) +2,97, ... 79. Davorín Škvaridlo (SR) +14,91 ŽENY: 1. Natalia Korostelevová (Rus.) 2:43,10 min, 2. Kirsi Peräläová (Fín.) +0,08 s, 3. Aino Kaisa Saarinenová (Fín.) +0,28, 4. Madoka Nacumiová (Jap.) +0,62, 5. Arianna Follisová (Tal.) +0,66, 6. Vesna Fabjanová (Slovin.) +0,75, ... 8. Alena Procházková (SR) +1,39, ... 34. Virpi Kuitunenová (Fín.) +5,98 SITA