Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. marca 2019

Produkcia amerického priemyslu vo februári vzrástla len o 0,1 %Ilustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Washington 15. marca (TASR) - Produkcia amerického priemyslu vo februári medzimesačne vzrástla len veľmi mierne, takmer zanedbateľne, čo sklamalo analytikov. A aj to len vďaka vyššej produkcii elektriny a banského priemyslu, ktoré vykompenzovali pokles produkcie výrobného sektora, už druhý mesiac po sebe.


Podľa najnovších údajov centrálnej banky Fed sa celková produkcia amerického priemyslu vo februári zvýšila medzimesačne o 0,1 %, zatiaľ čo analytici očakávali jej nárast o 0,4 %.

Fed zároveň revidoval údaje za január a oznámil, že v úvode roka klesol výkon amerického priemyslu o 0,4 %, a nie o 0,6 %, ako naznačil rýchly odhad.

Štatistiky ďalej ukázali, že produkcia amerického výrobného sektora sa vo februári opäť znížila, a to o 0,5 % po revidovanom januárovom poklese o 0,5 %.

Výroba áut a komponentov v sledovanom období klesla o 0,1 %, výroba strojov sa znížila o 1,9 % a výroba nábytku o 1,5 %. Ale výroba elektriny stúpla o 3,7 % a bane zvýšili produkciu o 0,3 %.

V medziročnom porovnaní sa výkon amerického priemyslu ako celku vo februári zvýšil o 3,5 %. A produkcia výrobného sektora, ktorý sa podieľa zhruba 12 % na výkone americkej ekonomiky, vo februári stúpla medziročne o 1 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Nemecka a Francúzska musí Británia navrhnúť jasný plán odchodu
<< predchádzajúci článok
Slovenská novinárka o situácii na Novom Zélande po streľbe v mešitách

Produkcia amerického priemyslu vo februári vzrástla len o 0,1 % - diskusné fórum čitateľov