Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. decembra 2011

Proletári sa vyhrážajú talianskym politikom, rozdávajú guľkyTýždeň po výbuchu poštovej zásielky na daňovom úrade v Ríme zadržali desať výhražných listov s guľkami, ktoré boli adresované okrem iných aj talianskemu premiérovi Mariovi Montimu a jeho ...Zdieľať
monti RÍM 16. decembra  - Týždeň po výbuchu poštovej zásielky na daňovom úrade v Ríme zadržali desať výhražných listov s guľkami, ktoré boli adresované okrem iných aj talianskemu premiérovi Mariovi Montimu a jeho predchodcovi Silviovi Berlusconimu.


Ako informovali talianske médiá, listy zachytili vo štvrtok večer na pošte v juhotalianskom meste Lamezia Terme. Odosielatelia sa podpísali ako Ozbrojené proletárske hnutie a doplnili odkaz: "Prehodnoťte úsporné plány, inak za to zaplatíte".

Výhražné listy boli adresované aj šéfredaktorom talianskych novín, lídrom dvoch ľavicových politických strán ako aj ministerke práce a sociálnych vecí Else Fornerovej.

Monti len pred niekoľkými dňami odkázal Talianom, že ekonomická kríza je vážna a budú si musieť utiahnuť opasky. Nové úsporné opatrenia v piatok schválila dolná komora parlamentu.

Obálky s nábojmi si v pondelok vo svoje pošte našli aj talianska ministerka spravodlivosti Paola Severiniová a rímsky starosta Gianni Alemanno. Vo štvrtok dostal daňový úrad v Ríme zásielku obsahujúcu bombu, nebezpečný obsah sa ale podarilo ešte pred jeho explóziou odhaliť. K incidentu došlo len týždeň po tom, ako výbuch poštovej zásielky zranil riaditeľa daňového úradu v Ríme. Ten pritom takmer prišiel o zrak. K útoku sa prihlásila talianska ultraľavicová organizácia Neformálny anarchistický zväz (FAI). Prvú bombu poslala šéfovi nemeckej Deutsche Bank, ktorá ho však nezranila. Z obáv pred novými "listovými útokmi" pošta posilnila svoje kontroly.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cyklomost v Devínskej Novej Vsi prešiel skúškou záťaže
<< predchádzajúci článok
Henkel ďalej zvyšuje výkon a silu pracích práškov

Proletári sa vyhrážajú talianskym politikom, rozdávajú guľky - diskusné fórum čitateľov

boľševická17.12. 11:05:57