Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. júna 2019

Prvá nočná prehliadka Oravského hradu bude o A. BáthoryovejPríbeh grófky Alžbety Báthoryovej vyrozpráva prvá nočná prehliadka Oravského hradu počas letných prázdnin. Návštevníkov čakajú napínavá ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
 
Oravský Podzámok 17. júna (TASR) - Príbeh grófky Alžbety Báthoryovej vyrozpráva prvá nočná prehliadka Oravského hradu počas letných prázdnin. Návštevníkov čakajú napínavá atmosféra, divadelné, hudobné či tanečné vystúpenia a nebude chýbať ani zábava a strach.


Riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková pripomenula, že práve Juraj Turzo bol ten, kto odsúdil grófku na doživotné väzenie na jej Čachtickom hrade. „Preto je táto krvavá história prepojená aj s Oravským hradom. Počas nočnej prehliadky hradu návštevníkom ukážeme, aký bol život grófky Báthoryovej. Budeme sa s ňou zabávať, tešiť, no i smútiť a žialiť. Spoznáme aj jej verných priateľov, ale i nepriateľov,“ priblížila riaditeľka.

Podujatie sa uskutoční v piatok 5. júla. Vstupy do hradu budú v čase od 21.00 h do 01.30 h každých 15 minút. Podujatie nie je vhodné pre deti do 15 rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Ríme otvorili výstavu o M. R. Štefánikovi
<< predchádzajúci článok
NASA vyšle do roku 2024 na Mesiac ženu

Prvá nočná prehliadka Oravského hradu bude o A. Báthoryovej - diskusné fórum čitateľov