Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. mája 2019

Prvé dni hokejových majstrovstiev hodnotí polícia ako pokojnéPočas prvých dní majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Bratislave nezaznamenala polícia prípady závažných narušení verejného poriadku, ani iné formy trestnej činnosti, ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Bratislava 14. mája (TASR) – Počas prvých dní majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Bratislave nezaznamenala polícia prípady závažných narušení verejného poriadku, ani iné formy trestnej činnosti, ktoré by súviseli so šampionátom. TASR o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave.


Polícia priebežne vyhodnocuje informácie získané vlastnou operatívno-pátracou činnosťou. "Rovnako vyhodnocujeme aj informácie a podnety získané od občanov, napríklad aj prostredníctvom sociálnych sietí," podotkla polícia. Pri zabezpečovaní verejného poriadku využíva súčinnosť formou zmiešaných hliadok, a to so Strednou odbornou školou Policajného zboru v Pezinku.

V tomto prípade funguje aj mimorezortná spolupráca s ministerstvom obrany. "Zmiešané hliadky využívame aj vo forme medzinárodnej spolupráce s príslušníkmi polícií okolitých krajín, a to konkrétne s Českom a Rakúskom," spresnila polícia.

Štátna polícia spolu s bratislavskou mestskou políciou pripravila z dôvodu konania hokejového šampionátu v Bratislave viaceré bezpečnostné opatrenia. Vyšší počet policajtov je v okolí Zimného štadióna Ondreja Nepelu, v okolí fanzóny na Trnavskom mýte, v miestach ubytovania účastníkov podujatia a ubytovaných fanúšikov po celej Bratislave.

Viac policajtov sa pohybuje aj v centre mesta, na vlakových staniciach či na záchytných parkoviskách. Tak ako na štadióne, aj na vstupe do fanzóny čakajú fanúšikov bezpečnostné kontroly a osobné prehliadky. Návštevníci musia prejsť bezpečnostným rámom.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku hostia Bratislava a Košice od 10. do 26. mája.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Liška sa pred fotením nemusel holiť: Stačí otvoriť okno
<< predchádzajúci článok
UEFA vyšetruje Manchester City, v hre je aj vylúčenie z Ligy majstrov

Prvé dni hokejových majstrovstiev hodnotí polícia ako pokojné - diskusné fórum čitateľov