26. februára 2015

Prvými osemfinalistami UEFA sú Dinamo Moskva a Zenit Petrohrad

Prvými účastníkmi osemfinále Európskej ligy UEFA 2014/2015 sa stali ruské futbalové kluby Dinamo Moskva a Zenit Petrohrad. Dinamo v zostave so slovenským reprezentantom ...

Ilustračné foto Foto: uefa.org
Bratislava 26. februára (TASR) - Prvými účastníkmi osemfinále Európskej ligy UEFA 2014/2015 sa stali ruské futbalové kluby Dinamo Moskva a Zenit Petrohrad. Dinamo v zostave so slovenským reprezentantom Tomášom Hubočanom zdolalo vo štvrtok RSC Anderlecht Brusel 3:1, a keďže v Belgicku uhralo bezgólovú remízu, v európskom pohári číslo dva pokračuje ďalej. Zenit po tesnom triumfe na pôde PSV Eindhoven v pomere 1:0 nedal v domácej odvete holandskému klubu šancu a zo súťaže ho vyprevadil prehrou 0:3.

Dinamo nezačalo cestu za postupom ideálne. V 29. minúte vystrelil Tielemans spoza šestnástky, Hubočan nešťastným blokom "prihral" loptu Mitrovičovi, ktorý z bezprostrednej blízkosti skóroval. Moskovskému klubu sa však po zmene strán podaril dokonalý obrat. V 47. minúte prepálil Kozlov všetko, čo mu stálo v ceste a vyrovnal. O sedemnásť minút neskôr zneškodnil hosťujúci brankár Kokorinovu jedenástku, no lopta sa odrazila k osamotenému Jusupovovi a ten ju dorazil do siete - 2:1. V nadstavenom čase ešte potvrdil víťazstvo domácich striedajúci Kevin Kuranyi. Hubočan odohral v domácom drese celý zápas a v 77. minúte videl žltú kartu.