10. marca 2013

Rafael Nadal odohral po 346 dňoch zápas na tvrdom povrchu

Španielsky tenista Rafael Nadal uspel vo svojom premiérovom oficiálnom zápase na tvrdom povrchu po 346 dňoch. Rekonvalescent si poradil v sobotu v 2. kole dvojhry na podujatí ATP World Tour ...

rafael nadal INDIAN WELLS 10. marca (WEBNOVINY) - Španielsky tenista Rafael Nadal uspel vo svojom premiérovom oficiálnom zápase na tvrdom povrchu po 346 dňoch.

Rekonvalescent si poradil v sobotu v 2. kole dvojhry na podujatí ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells s domácim Ryanom Harrisonom za 94 minút 7:6 (3), 6:2.

V úvodnom sete sa mu napokon nevypomstilo, že stratil náskok 4:1. Ako päťka tohto podujatia mal v 1. kole voľno. V 3. kole Nadala vyzve Argentínčan Leonardo Mayer.

"Som spokojný s postupom do ďalšieho kola - to je najdôležitejšia vec. Pred dvoma týždňami som nevedel, či tu vôbec budem hrať. Som teda šťastný z mojej prítomnosti aj prieniku do 3. kola. Dnes som dosiahol dobré víťazstvo proti kvalitnému súperovi. Po fyzickej stránke sa potrebujem zlepšovať. Zápasy ako tento mi pomáhajú rozhýbať sa. Potrebujem ich odohrať čo najviac, znova súperiť," cituje internetová stránka Asociácie tenisových profesionálov 26-ročného Malorčana Nadala, ktorý predtým na "harde" naposledy hral vlani v Miami a 30. marca nenastúpil na semifinále proti Britovi Andymu Murraymu.

V pondelok v rámci exhibičného podujatia BNP Paribas Showdown v New Yorku prehral s Argentínčanom Juanom Martínom Del Potrom. V Indian Wells Tennis Garden je šampiónom zo sezón 2007 a 2009, predvlani bol vo finále.

Niekdajší líder svetového rebríčka Nadal najmä pre problémy s ľavým kolenom pauzoval 7 mesiacov od konca júna a nečakanej prehry vo wimbledonskom 2. kole s Čechom Lukášom Rosolom. Vo februári absolvoval tri antukové turnaje v Južnej Amerike. Bol vo finále v čilskom Viňa del Mar a získal tituly v brazílskom Sao Paule a mexickom Acapulcu. Ťahá sériu 10 zápasových úspechov.