15. novembra 2016

Rakúsky debutant Thiem zdolal Monfilsa po trojsetovom boji

Rakúsky tenista Dominic Thiem.

Rakúsky tenista Dominic Thiem. Foto: TASR/AP
Londýn 15. novembra (TASR) - Rakúsky tenista Dominic Thiem si na prestížnom turnaji majstrov v Londýne pripísal na svoje konto premiérové víťazstvo. V utorňajšom zápase v londýnskej 02 aréne zdolal ôsmy nasadený debutant turnajovú šestku Francúza Gaela Monfilsa za 1:31 h v troch setoch 6:3, 1:6, 6:4 a oživil nádej na postup do semifinále. Večer o 21.00 SEČ nastúpi v druhom zápase skupiny Ivana Lendla obhajca titulu Srb Novak Djokovič proti Kanaďanovi Milošovi Raoničovi.

V súboji dvoch zdolaných hráčov z prvého dňa turnaja mal Thiem v prvom sete navrch. V šiestom geme prelomil Monfilsovo podanie a hladkým potvrdením na nulu sa ujal vedenia 5:2. Monfils znížil na 3:5, ale Thiem neomylne dopodával na 6:2. Francúz sa však na druhé dejstvo skoncentroval a spresnil údery, vďaka čomu ovládol dianie na dvorci. Dvakrát pri Thiemovom podaní využil hneď prvú ponúknutú možnosť brejku a viedol už 4:0. Až za tohto stavu sa Rakúšan vrátil k hre z prvého setu, ale len na okamih znížením na 1:4. Následne totiž opäť nezvládol situáciu pri svojom podaní a jeho súper poslal duel do rozhodujúceho dejstva. V ňom si obaja aktéri držali podanie až do stavu 5:4 pre Thiema, keď následne Monfils nezvládol dôležitosť situácie. Thiem na príjme využil hneď prvý mečbal a po 91 minútach sa tešil z triumfu.