Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. marca 2007

Ramón Castro tvrdí, že Fidel sa má dobreRamón Castro v stredu povedal, že jeho mladší brat Fidel sa má dobre a s humorom odbil otázky novinárov, či sa kubánsky líder v blízkej dobe objaví na verejnosti. "Je celý," povedal 82-ročný Ramón ...Zdieľať

HAVANA 28. marca (WEBNOVINY) - Ramón Castro v stredu povedal, že jeho mladší brat Fidel sa má dobre a s humorom odbil otázky novinárov, či sa kubánsky líder v blízkej dobe objaví na verejnosti. "Je celý," povedal 82-ročný Ramón na jarmoku a rodeu chovateľov dobytka. "My Castrovci sme silní!"

Ramón Castro, ktorý je dlhoročným farmárom, nikdy nebol na vysokom vládnom poste. Novinárom, ktorí ho vystopovali na jarmoku na otázku, či sa jeho brat skoro ukáže na verejnosti, odpovedal: "Upokojte sa. Nerobte si vrásky, ktoré vám už nikto nikdy nevyhladí."

Bolívijský prezident Evo Morales tento mesiac povedal, že očakáva, že Fidel sa vráti do verejného života, a snáď aj na čelo krajiny, do 28. apríla, keď je v Havane naplánované stretnutie niekoľkých regionálnych lídrov. Fidel Castro poveril koncom júla mladšieho brata Raúla dočasným výkonom svojich právomocí, pretože musel postúpiť operáciu hrubého čreva. Zdravotný stav kubánskeho lídra je odvtedy predmetom štátneho tajomstva a zdrojom mnohých špekulácií.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruských zajatcov z Guantánama po návrate domov mučili
<< predchádzajúci článok
Jeruzalem opatrne privítal arabskú mierovú iniciatívu

Ramón Castro tvrdí, že Fidel sa má dobre - diskusné fórum čitateľov