17. mája 2012

Rangers opäť nezvládli druhý zápas, New Jersey vyrovnalo

Hokejisti New Jersey Devils vyhrali v druhom finále Východnej konferencie na ľade New York Rangers 3:2 a vyrovnali stav série na 1:1. Rangers ani v treťom kole tohtoročného play-off nedokázali ...

nhl NEW YORK 17. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti New Jersey Devils vyhrali v druhom finále Východnej konferencie na ľade New York Rangers 3:2 a vyrovnali stav série na 1:1.

Rangers ani v treťom kole tohtoročného play-off nedokázali po víťazstve v prvom súboji uspieť na ľade v Madison Square Garden aj na druhý pokus. Devils majú zasa opačnú bilanciu, tretíkrát po prehre v prvom zápase tohtoročného play-off vyhrali druhý.

Slovenský útočník Marián Gáborík z Rangers odohral v stretnutí necelých 16 minút, tréner John Tortorella ho na pár minút v druhej časti súboja stiahol z hry. Počas duelu dvakrát ohrozil Martina Brodeura v bránke Devils.

Hostia v stredu dokázali nájsť tri razy recept na výborne chytajúceho Henrika Lundqvista v bránke Rangers. Ako prvý ho prekonal v 14. min pri presilovke Iľja Kovaľčuk. Domáci v druhej časti hry odpovedali gólmi Marca Staala a objavu play-off Chrisa Kreidera, ale Ryan Carter do druhej prestávky ešte vyrovnal a v tretej tretine si pripísal víťazný gól David Clarkson.

Brankár Martin Brodeur dosiahol aj vďaka 23 úspešným zákrokom 108. víťazstvo v play-off. Devils zmenili v porovnaní s prvým súbojom systém hry, tentoraz sa namiesto pozornej defenzívy a blokovania striel snažili predovšetkým o ich dorážky na opačnej strane a veľkú pozornosť venovali priestoru pred Lundqvistovou bránkou.

"Bol to ďalší náročný zápas. Stav 1:1 znie lepšie ako 0:2. Boli by spokojnejší, ak by sme vyhrali obidva duely, ale to sa nám nepodarilo. Sme však radi aj za tento jeden úspech," povedal kapitán Devils Zach Parise.

Rangers boli na koni po pondelkovom víťazstve v prvom súboji 3:0, ale túto psychickú výhodu nedokázali využiť. Ani v tretej tohtoročnej sérii nevedú 2:0 na zápasy. "Musíme sa zlepšiť vo všetkom. Dnes sme nehrali ako správny tím," stručne zhodnotil stredajší súboj tréner Rangers John Tortorella.

Clarkson strelil v tohtoročnom play-off tri góly a každý z nich bol víťazný. "Ani o tom neviem. Snažím sa len čo najlepšie hrať, korčuľovať hore a dole a dorážať puky. Je to skvelý pocit, ak prispejete k víťazstvám. Dorážky by mohli byť receptom na prekonanie Lundqvista," priznal Clarkson.

Výsledok stredajšieho druhého finálového duelu Východnej konferencie zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na 4 víťazstvá):
New York Rangers - New Jersey 2:3 (0:1, 2:1, 0:1) - stav série: 1:1
Góly: 23. M. Staal (B. Richards, Girardi), 33. Kreider (Stralman, Anisimov) - 14. Kovaľčuk (Židlický, Parise), 39. R. Carter (Salvador, Bernier), 43. Clarkson (Henrique, Salvador)