Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

22. júla 2021

Rast počtu predplatiteľov Netflixu sa prudko spomalil, bol najhorší za osem rokovAmerická spoločnosť Netflix podnikajúca v oblasti streamovacích služieb v druhom kvartáli tohto roka evidovala ...Zdieľať
nerdwallet_millennial_money_subscriptions_44265 668626b8ab934183a2b0656818f7ba27 676x494 22.7.2021 (Webnoviny.sk) - Americká spoločnosť Netflix podnikajúca v oblasti streamovacích služieb v druhom kvartáli tohto roka evidovala najhoršie spomalenie rastu počtu predplatiteľov za osem rokov. Firma preto do svojej ponuky pridáva novú atrakciu, a to videohry.


Streamovací gigant oznámil, že svojim terajším predplatiteľom ponúkne videohry bez dodatočných príplatkov, ale neuviedol, kedy túto službu odštartuje.

Najslabší výkon


Počas apríla až júna spoločnosť Netflix získala 1,5 milióna nových predplatiteľov. Bolo to však podstatne slabšie tempo pribúdania predplatiteľov ako v uplynulých rokoch.

Za január až jún tohto roka firma získala 5,5 milióna predplatiteľov, čo však bol jej najslabší výkon za polrok od roku 2013.

Takmer dvojnásobný zisk


Netflix však za apríl až jún dosiahol zisk 1,35 miliardy dolárov čiže 2,97 dolára na akciu. Išlo o takmer zdvojnásobenie zisku v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška. Tržby spoločnosti sa zvýšili o 19 percent na 7,3 miliardy dolárov.

Netflix zostáva zďaleka najväčšou streamovacou službou na svete, hoci v tejto oblasti podnikania je čoraz silnejšia konkurencia a pôsobia v nej napríklad aj Walt Disney, HBO, Amazon a Apple.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rast počtu predplatiteľov Netflixu sa prudko spomalil, bol najhorší za osem rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čekovský: Anjel bol jeden z posledných textov, ktoré mi Lasica poslal (video)
<< predchádzajúci článok
Rast počtu predplatiteľov Netflixu sa prudko spomalil, bol najhorší za osem rokov