30. októbra 2016

Real opäť lídrom. Marcelo o hetrikovom Ronaldovi: Žije pre góly

Na archívnej snímke vpravo portugalský útočník Realu Cristiano Ronaldo, vľavo hráč PSG Serge Aurier. Foto: TASR/AP
Madrid 30. októbra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid potvrdili pozíciu lídrov španielskej La Ligy, keď v sobotňajšom zápase 10. kola triumfovali na ihrisku Alavesu 4:1. Hviezdou duelu bol Cristiano Ronaldo, ktorý sa v drese hostí blysol hetrikom.

Pre Portugalčana to bol prvé viacgólové predstavenie v sezóne a zároveň jeho 31. hetrik v La Lige, čo je klubový rekord. "Cristiano odohral výborný zápas. Vždy od neho chceme hlavne góly, ale dnes bol skvelý v každej činnosti. Hral s rozvahou a pokojom," pochválil svojho zverenca kouč Realu Zinedine Zidane.

Favorit na štadióne Mendizorrotza rýchlo prehrával, keď v 7. minúte otvoril skóre domáci Deyverson. Real stihol otočiť výsledok ešte do prestávky, keď Ronaldo najskôr vyrovnal z pokutového kopu a potom s prispením teču od Zouhaira Feddala prekonal brankára Fernanda Pacheca po druhý raz. Hetrik mohol skompletizovať v 79. minúte, ale druhú penaltu v zápase mu Pacheco chytil. Na 3:1 zvýšil striedajúci Alvaro Morata a posledné slovo patrilo v 88. min Ronaldovi.

"Cristiano žije pre góly. Dnes je šťastný, ale viac ho tešia tri body ako jeho presné zásahy," povedal obranca Marcelo, ktorý Ronaldovi prihral na jeho tretí gól.

Jubilejný 1500. zápas na štadióne Camp Nou odohrala FC Barcelona. Úradujúci majster dosiahol povinné víťazstvo a Granadu zdolal 1:0. O výsledku rozhodol jediný gól, ktorý krátko po zmene strán zaznamenal stredopoliar Rafinha. Brazílčan "nožničkami" dorazil do siete pokus Neymara, keď lopta sa predtým odrazila od žrde. "Nebol to náš najlepší výkon, ale o výhru sme sa nemuseli strachovať. Chýbala nám ľahkosť, ale bojovali sme a získali tri body," hodnotil tréner Kataláncov Luis Enrique.

Za vedúci Real a druhú Barcelonu sa na tretie miesto v tabuľke dostalo Atletico Madrid. Zverenci Diega Simeoneho si poradili s Malagou 4:2. Po dva góly za domácich strelili vo forme hrajúci Yannick Carrasco a Kevin Gameiro.

NHL: Islanders sa snažia vymeniť Haláka do iného klubu
Bunucciova predpoveď sa vyplnila: Higuain dal víťazný gól Neapolu