Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

03. augusta 2007

Red Bull Music Academy 2007 v Torontu začína!Máme pred sebou další ročník hudobného workshopu Red Bull Music Academy a s ním aj pozitívne news pre naše lúky a pastviny ! Po ročnej pauze má SR a ČR svojho reprezentanta!Zdieľať

Tohtoročným účastníkom RBMA 2007 je talentovaný mladý producent z Pardubíc, ktorý bude reprezentovať Českú a zároveň Slovenskú republiku. Denius tak rozšíri rady 60 participantov z celého sveta na workshopu v Toronte.

 

Zástupca východných Čiech, DJ a producent Denis Kosař aka Denius, podľahol sile elektronickej hudby niekedy v roku 1998. Niektoré z jeho trackov ste mali možnosť registrovať na českých kompiláciách Back in my Mind I & II a CD vydaných ako príloha časopisov Xmag, Bassline a Filter.
Britský časopis Knowledge pred časom vyhlásil súťaž pre neznámych producentov, a Denius sa rozhodol, že sa súťaže zúčastní. Poslal track „Not Belong Here“ a ako odpoveď prišla pozitívna správa o jeho úspechu - súťaž vyhral! Okrem tracku se v Knowledge objavil aj jeho profil a tak sa dostal Denius do povedomia i v zahraničí. S trackom „Girl with the Glass“ zvíťazil v roku 2006 v producentskej súťaži „Na vinyl“ organizovanej ako súčasť akcie Vibrations. Atmosférický drum’n’bassový track sa neskôr objavil pod hlavičkou nemeckého mp3 labelu Santorin 2000. Momentálne rotuje niekoľko jeho skladieb i na Radiu 1, najoblúbenejšou z nich je „Make the feathers fly“ s MC Vaantem.

Podľa vlastných slov sa na RBMA dostal na štvrtý pokus a okrem iného se teší na inšpirujúcu štýlovú a kultúrnu rôznorodosť.
DISCOGRAPHY / CD:
- lety mimo - obrazovka (denius rmx) (Bassline mag CD, march 2002)
- denius - babí léto (Xmag cd, december 2002)
- denius - fallen angel (Xmag cd, december 2003)
- denius - it's frolic (Bassline mag CD, apríl 2004)
- denius feat. mc vaant - make the feathers fly (back in my mind CD Sampler, január 2005)
- denius - not belong here (knowledge magazine 55)
- denius - like in a movie (Filter magazin Cd, február 2005)
 
Viac informacií a tvorby nájdete na týchto stránkach:
http://myspace.com/deniusmusic
http://denius.mp3records.cz
 
     Red Bull Music Acdemy ponúka unikátnu príležitosť výmeny, objavovania a spájania hudobných talentov ľubovolného veku a štýlu. Akadémia je miestom, kde se každoročne schádza 60 talentovaných musicmakers, producentov, Djov, hudebníkov, zpevákov.
 
     Predošlé ročníky Akademie navštívili Berlín, Dublin, New York, Londýn, Sao Paulo, Kapské Mesto, Rím a Melbourne. Toho roku zakotví v Toronte, v jednom z najväčších a najkosmopolitnejších miest Severnej Ameriky ležiacom na brehu jazera Ontario. Kanada je zemou s najvyšším počtom obyvateľov, ktorí hovoria cudzím jazykom, ale hudba je pre všetkých spoločná. Darí sa tu hip hopu, ale aj tradičnému torontskému jazzu. Svoju pozíciu tu má aj deep house a (minimal) techno, z menších barov zaznievajú dozvuky dubu, electro-rapu, alebo indie rocku.
 
     Jednotlivé bloky v Toronte sa od seba líšia svojou kultúrou, architektúrou, ktorú striedajú parky, alebo zalesnenoé údolia. Nezávislé galérie a obchody s platňami nájdeme na západ od Chinatownu, nablýskané kluby v zapadlých uličkách Little Italy. Mathew Jonson, Black Uhuru, Gino Soccio, Oscar Peterson, D.F.A. 1979, naozaj sa jej za čím obzerať.
 
Red Bull Music Academy pozvala počas minulých deväť rokov svojej existencie z radov českých a slovenských djs, producentov a hudobníkov 25 osobností.
 
Workshop, Term 1: 23. september – 5. október 2007
Workshop, Term 2: 14. október – 26. október 2007
 
Minulí účastníci RBMA z ČR a SR:
Berlín, 1999: Vec, Matrix, Gen D, Blue, Hech, J Neibr Q, Milk
Dublin, 2000: Lucca, Hoffee, Tall, N-Dee, Diome
NYC / Londýn 2001: Laura Level, Lazy Felix, Master G, Zavo
Sao Paulo 2002: IM Cyber
Cape Town 2003: Mersey, Juanita Juarez, Babe LN, Monoide
Rím, 2004: Katcha, Teapot
Seattle, 2005: Sister Soul, Nailer
Melbourne, 2006: -
Toronto, 2007: Denius
 
Kontakty:

http://www.redbull.sk/redbullmusicacademy


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stevie Wonder plánuje prvé turné po 20 rokoch
<< predchádzajúci článok
Keith Richards sa chce dožiť 150 rokov

Red Bull Music Academy 2007 v Torontu začína! - diskusné fórum čitateľov