Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. decembra 2010

Reese Witherspoon má hviezdu na Chodníku slávyNa hollywoodskom Chodníku slávy pribudla v stredu ďalšia hviezda. Oscarovej herečke Reese Witherspoon odhalili hviezdu s poradovým číslom 2425. Na ceremónii v Los Angeles sa po jej boku ...Zdieľať
reese witherspoon Foto: SITA/APBRATISLAVA 2. decembra (WEBNOVINY) - Na hollywoodskom Chodníku slávy pribudla v stredu ďalšia hviezda. Oscarovej herečke Reese Witherspoon odhalili hviezdu s poradovým číslom 2425. Na ceremónii v Los Angeles sa po jej boku zúčastnili aj jej rodičia a deti, jedenásťročná Ava a sedemročný Deacon, tiež jej priateľ Jim Toth a fotografom zapózovala aj s čivavou Bruiser, známou z filmu Pravá blondínka 1 a 2 (2001, 2003), kde 34-ročná herečka stvárnila hlavnú postavu. "Ani počas 462 miliónov rokov by mi nenapadlo, že sa mi toto stane. Myslela som si, že budem žiť v Tennessee ako doktorka," vyjadrila sa pre ET Online. "Mala som šťastie, že som dostala príležitosť robiť každý deň to, čo milujem. Je skvelé ísť do kina a na dve hodiny jednoducho uniknúť a snívať. Dúfam, že to isté poskytujú ľuďom aj moje filmy," dodala hviezda komédie Dievča na roztrhanie (2002).


Za svoju kariéru si zahrala v niekoľkých desiatkach filmov, okrem herečky je aj producentkou, podieľala sa napríklad na treťom diele Pravej blondínky (2009). Objavila sa aj v seriáli Priatelia (1994 - 2004), za postavu sestry Rachel ju v roku 2001 nominovali na American Comedy Award. V roku 2006 získala Oscara za stvárnenie hlavnej postavy vo filme Walk the Line, za ktorú ju ocenili aj Zlatým glóbusom. Zatiaľ posledný film, v ktorom si zahrala, by sa mal do slovenských kín dostať 17. februára 2011 pod názvom Ako vieš. Okrem nej sa v hlavných úlohách komédie predstavia Jack Nicholson, Owen Wilson a Paul Rudd.

V roku 2007 sa rozviedla s hercom Ryanom Philippom, s ktorým si zahrala vo filme Veľmi nebezpečné známosti (1999). S ďalším hereckým kolegom Jakeom Gyllenhaalom, s ktorým spolupracovala na trileri Unesený (2007), sa rozišla v roku 2009.

Informácia pochádza z webových stránok www.aceshowbiz.com a www.dailymail.co.uk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dušan Tittel vhodil do hry novú knihu Stanislava Štepku
<< predchádzajúci článok
Mladé talenty a akustická Para na Voices Live 18