Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. novembra 2010

REHN: Euro je blízko svojej reálnej hodnotyEuro oslabilo pre obavy trhov o írske verejné financie a v súčasnosti sa nachádza v blízkosti svojej reálnej hodnoty, vyhlásil európsky komisár pre ekonomické a menové záležitosti Olli Rehn. ...Zdieľať
peniaze mena Foto: ŠTRASBURG 23. novembra (WEBNOVINY) - Euro oslabilo pre obavy trhov o írske verejné financie a v súčasnosti sa nachádza v blízkosti svojej reálnej hodnoty, vyhlásil európsky komisár pre ekonomické a menové záležitosti Olli Rehn. "Z hľadiska reálnej efektívnej hodnoty, ktorá je vyvážená a prispôsobená podľa inflácie, sa euro v súčasnosti nachádza v blízkosti dlhodobého priemeru," povedal Rehn, podľa ktorého bol ku konca roka 2009 kurz eura nadhodnotený. "Odhady reálneho vyváženého kurzu z dielne Európskej komisie a Medzinárodného menového fondu (MMF) tiež naznačujú, že euro je blízko svojej reálnej hodnoty," uviedol eurokomisár s tým, že od začiatku roka spoločná európska mena podľa reálnych efektívnych výmenných kurzov devalvovala o 7 %.

Rehn ďalej v Európskom parlamente konštatoval, že pomalé tempo zotavenia v rozvinutých ekonomikách a prílev veľkého objemu kapitálu na rozvíjajúce sa trhy priviedlo mnohé krajiny k snahám o devalváciu alebo prinajmenšom zastavenie zhodnocovania svojich mien. Európsky komisár v tejto súvislosti privítal vyhlásenie lídrov skupiny krajín G20, ktorí sa na nedávnom summite v juhokórejskom Soule zaviazali, že sa zdržia konkurenčných devalvácií mien.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predvolebné kalkulačky fungujú v siedmich mestách
<< predchádzajúci článok
Slovensko podľa MMF porastie zhruba 4-percentným tempom