Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. septembra 2023

Republika má podozrenie na kupovanie hlasov v rómskych osadách, obrátila sa na generálnu prokuratúruHnutie Republika podalo na Generálnu prokuratúru podnet v súvislosti s podozrením na organizovanie kupovania hlasov v ...Zdieľať
snap republika 676x380 26.9.2023 (SITA.sk) - Hnutie Republika podalo na Generálnu prokuratúru podnet v súvislosti s podozrením na organizovanie kupovania hlasov v rómskych osadách.


Hnutie tak urobilo na základe anonymného podnetu, ktorý získalo od občana na mítingu v Handlovej a Prievidzi. Podľa podnetu má za organizáciou volebnej korupcie stáť kandidát jednej z konkurenčných strán.

Legalizácia pozemkov a čiernych stavieb


Podpredseda hnutia Milan Mazurek uviedol, že podľa anonymného podnetu, schéma funguje tak, že v jednotlivých osadách poskytuje mimovládka, s cieľom výstavby vlastného bývania obyvateľov osád, rôzne formy benefitov, finančné zabezpečenie, poradenské služby, pomoc pri vybavovaní pôžičiek, pri legalizácii pozemkov a čiernych stavieb.

Dostatok hlasov pre politický subjekt


Predstavitelia mimovládnej organizácie mali podľa podnetu oslovovať viacerých starostov obcí v Banskobystrickom, Košickom a Prešovskom kraji, aby výmenou za tieto alebo aj osobné benefity, zabezpečili dostatok hlasov pre konkrétny politický subjekt v osadách, ktoré sa v týchto obciach nachádzajú.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023Finančné zabezpečenie činnosti mimovládnej organizácie má pritom podľa slov Mazureka pochádzať aj z verejných rozpočtov. Nemáme konkrétne dôkazy týchto aktivít a práve preto dávame podnet na generálnu prokuratúru, aby sa tieto veci vyšetrili," uviedol Mazurek.


Zdroj: SITA.sk - Republika má podozrenie na kupovanie hlasov v rómskych osadách, obrátila sa na generálnu prokuratúru © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OĽaNO podáva trestné oznámenie pre podplácanie na majiteľa Penty Haščáka
<< predchádzajúci článok
Demokracia bojuje o prežitie a Jablko má tri dôvody prečo z volieb neodstúpi