Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. augusta 2010

Rezort práce zastavil dotácie pre VolkswagenMinisterstvo práce, sociálnych vecí a rodiny zastavilo žiadosti o dotácie, ktoré za bývalej vlády dostalo od spoločnosti Volkswagen (VW). V Televíznych novinách o tom ...Zdieľať
volkswagen priemysel Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny zastavilo žiadosti o dotácie, ktoré za bývalej vlády dostalo od spoločnosti Volkswagen (VW). V Televíznych novinách o tom informovala TV Markíza. Firma podala dve žiadosti o nenávratný finančný príspevok z Európskeho sociálneho fondu, chcela získať dokopy viac ako 1,6 milióna eur. Bývalá šéfka rezortu Viera Tomanová (Smer-SD) schválenie oboch žiadostí podpísala tento rok. "Máme pocit, že mohlo dôjsť k trestnému činu podvodu kvôli tomu, že sa manipulovalo so žiadosťami od Volkswagenu, s ktorými sa manipulovať nemalo, pretože je to proti pravidlám," povedala TV Markíza štátna tajomníčka Lucia Nicholsonová (SaS). Polícia potvrdila, že v tejto veci prijala trestné oznámenie. Na jeho posúdenie má zhruba tri týždne.

Súčasné vedenie rezortu práce kritizuje, že sa v žiadostiach dodatočne menil rozpočet projektov. Niektoré položky sa navŕšili, iné znížili, alebo pribudli úplne nové. Celková výška však zostala rovnaká. Exministerka Tomanová manipuláciu odmieta s tým, že zmeny môže schváliť zmenová komisia. "Išlo o to, že Volkswagen mal kvôli kríze prepúšťať svojich zamestnancov, aby k tomu nedošlo, aby sociálna vláda mohla byť sociálna, tak im boli prisľúbené peniaze z Európskeho sociálneho fondu," vyhlásila Nicholsonová. Tomanová označila obvinenia za hon na čarodejnice zo strany vládnej koalície.

Spoločnosť VW zostala zaskočená. Jej hovorca Vladimír Machalík televízii povedal, že len v utorok 24. augusta dostali od Sociálnej implementačnej agentúry list s oznámením, že agentúra spätne overuje všetky svoje interné procesy k doposiaľ uzatvoreným výzvam. "Informovala nás tiež o odmietnutí žiadostí z presne nedefinovaných dôvodov a dnes sa od Televízie Markíza dozvedáme o podaní podnetu ministerstvom. Z našej strany sme nespravili žiadne pochybenia a od dotknutých inštitúcií preto budeme žiadať jasné vysvetlenie," reagoval Machalík.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Únia Rómov protestuje proti múru v Michalovciach
<< predchádzajúci článok
Paroubek odmietol post veľvyslanca v Rakúsku

Rezort práce zastavil dotácie pre Volkswagen - diskusné fórum čitateľov