Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. januára 2018

Rezort vnútra chce v roku 2018 budovať klientske centráPodpredseda vlády SR a minister vnútra SR Robert Kaliňák, archívna snímka.Zdieľať
Podpredseda vlády SR a minister vnútra SR Robert Kaliňák, archívna snímka. Foto: TASR/Vladimír Benko/MVSR
Bratislava 2. januára (TASR) – Medzi priority Ministerstva vnútra (MV) SR v roku 2018 patrí zlepšenie vybavenia strážcov zákona, doplnenie hasičskej techniky či budovanie ďalších klientskych centier. Pre TASR to uviedol riaditeľ tlačového oddelenia Kancelárie ministra vnútra Ivan Netík.


Jednou z rozpočtových priorít na rok 2018 v oblasti polície je aj posilňovanie oddelení najmä v oblastiach so zvýšenou tzv. otravujúcou kriminalitou s účasťou marginalizovaných skupín. "Pôjde o budovanie nových oddelení a zlepšení technického zabezpečenia už existujúcich, pričom chceme do toho zapojiť aj samotných obyvateľov marginalizovaných skupín. V tomto roku sa takisto majú spustiť obnovené rómske občianske hliadky," povedal Netík pre TASR.

Rezort vnútra chce taktiež zlepšiť podmienky práce policajtov napríklad rekonštrukciou objektov Policajného zboru (PZ). "Naším cieľom bude opäť zlepšenie bezpečnostnej situácie na Slovensku v oblasti kriminality a bezpečnosti na cestách," doplnil Netík.

V súvislosti so zmenou klímy zostáva naďalej aktuálne aj doplnenie hasičskej techniky. "V tejto súvislosti je rozbehnutých niekoľko verejných obstarávaní, ktoré sa týkajú profesionálnych aj dobrovoľných hasičov. V prípade dobrovoľných hasičov sa spustí aj veľký projekt obnovy požiarnych zbrojníc v obciach," priblížil Netík.

Rezort vnútra taktiež počíta s potrebnou údržbou, obnovou a ďalším dopĺňaním technických prostriedkov potrebných na ochranu schengenskej hranice, ako aj informačných systémov a prostriedkov využívaných policajnými útvarmi na regionálnej a lokálnej úrovni pri pátraní po osobách a veciach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BOJA SA VTÁČEJ CHRÍPKY: V Južnej Kórei vyhubili 654.000 vtákov
<< predchádzajúci článok
Vrak hydroplánu, ktorý sa zrútil v Austrálii, vytiahnu tento týždeň

Rezort vnútra chce v roku 2018 budovať klientske centrá - diskusné fórum čitateľov