Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. novembra 2019

Rezort vnútra trvá na tom, že pri predaji bytov postupoval zákonneNa archívnej snímke ministerka vnútra SR Denisa Saková.Zdieľať
Na archívnej snímke ministerka vnútra SR Denisa Saková. Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 18. novembra (TASR) - Ministerstvo vnútra (MV) SR si stojí za tým, že pri predaji bytov postupovalo podľa zákona. Odvoláva sa pritom aj na rozsudok Najvyššieho súdu SR. Zároveň informuje o tom, že predaj služobných bytov zastavilo v roku 2017. V reakcii na zistenia Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) to pre TASR uviedol tlačový odbor ministerstva.


"Ministerstvo vnútra SR si stojí za tým, že predaj bytov postupom podľa zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov bol aplikovaný správne," píše sa v reakcii. Rezort dodáva, že vychádza aj z rozsudku Najvyššieho súdu SR, podľa ktorého je predaj služobných bytov možné realizovať postupom podľa spomínaného zákona. V prípade potreby je rezort vnútra pripravený poskytnúť orgánom činným v trestnom konaní potrebnú súčinnosť.

NKÚ vyzval v pondelok ministerstvá vnútra a obrany, aby ukončili nezákonné predaje služobných bytov. Zároveň zistenia o doterajších predajoch oznámil polícii. Predaje boli podľa neho nezákonné a nehospodárne.

Oba rezorty mali v posledných štyroch rokoch predať viac ako 400 služobných bytov nájomcom, čo podľa NKÚ zákon neumožňuje. Kontrolóri tiež kritizujú, že ich predávali za zostatkové, nie trhové ceny. Štát tak mal prísť o milióny eur.

Kontrolóri NKÚ sa zamerali na Ministerstvo vnútra (MV) SR a Ministerstvo obrany (MO) SR a jeho organizáciu BARMO, ktorá spravuje služobné byty vojakov. Kontrola sa týkala rokov 2015 až 2018. V tom čase MV SR predalo 217 bytov a organizácia BARMO 212 bytov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M. Šefčovič: Jadrová energetika potrebuje nejaký úspech
<< predchádzajúci článok
Denník N a Sme sa nás snažia zničiť, reaguje Smer-SD na nahrávku Kočnera o Ficovi

Rezort vnútra trvá na tom, že pri predaji bytov postupoval zákonne - diskusné fórum čitateľov