Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. februára 2010

Rieka Poprad sa vyliala z korytaObyvateľom obce Nižné Ružbachy v okrese Stará Ľubovňa robí problémy rieka Poprad a jej ľavostranný prítok Rieka. „Vplyvom počasia sa pred ...Zdieľať
Foto: Ilustračné foto SITA/Martin Havran


POPRAD 8. februára (WEBNOVINY) – Obyvateľom obce Nižné Ružbachy v okrese Stará Ľubovňa robí problémy rieka Poprad a jej ľavostranný prítok Rieka. „Vplyvom počasia sa pred mostom v obci Nižné Ružbachy vytvorila na rieke Poprad ľadová bariéra v dĺžke približne 500 až 800 metrov, čo spôsobilo vzdutie hladiny Popradu,“ povedal pre SITA riaditeľ Povodia Dunajca a Popradu Anton Baláž. Vyliata voda z Popradu zaplavila niekoľko záhrad a pivníc rodinných domov na ľavom brehu rieky. Vodohospodári začali s uvoľňovaním ľadových krýh pod mostom. „Keby sa zrútil most, bol by to veľký problém,“ dodal Baláž. Na zníženie tlaku otvorili vodohospodári aj pravý breh rieky Poprad, kde sa našťastie nachádzajú len lúky.

Krízovou situáciou v obci Nižné Ružbachy sa bude o 11:00 na obecnom úrade v zaoberať Obvodná povodňová komisia okresu Stará Ľubovňa.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po výbuchu v elektrárni v USA najmenej päť obetí
<< predchádzajúci článok
ABC - centrum voľného času aj na jarné prázdniny