Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. novembra 2015

Rodák z Čečenska, ktorý sa pripojil k IS, dostal 4,5 roka väzeniaNa štyri a pol roka odňatia slobody odsúdil dnes krajinský súd v rakúskom St. Pöltene 23-ročného rodáka z Čečenska, a to za členstvo v teroristickom zoskupení. Rozsudok ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
St. Pölten 4. novembra (TASR) - Na štyri a pol roka odňatia slobody odsúdil dnes krajinský súd v rakúskom St. Pöltene 23-ročného rodáka z Čečenska, a to za členstvo v teroristickom zoskupení. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, informoval rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF.


Prokuratúra obvinila muža, že sa pripojil k tzv. Islamskému štátu (IS) a Kaukazskému emirátu a od marca do novembra 2014 opakovane navštívil Sýriu.

Občan Ruskej federácie, ktorý poprel prítomnosť v Sýrii a vyhlásil sa za nevinného, si vyžiadal čas na zváženie ďalšieho postupu. Prokurátor sa k výške trestu nevyjadril. Obhajca spochybnil vierohodnosť kľúčovej utajenej svedkyne a netajil, že mu v kauze chýbajú presvedčivé dôkazy o vine jeho mandanta.

Sudca v zdôvodnení verdiktu podčiarkol, že podobné procesy súvisiace s džihádizmom sa, prirodzene, opierajú o indície. V danom prípade bola však ktorákoľvek zo série indícií dostatočná na vynesenie verdiktu vinný, dodal.

Obžalovaný, ktorý sa do Rakúska dostal ako 12-ročný v spoločnosti matky a sestry, čelil už pred štyrmi rokmi vyšetrovaniu pre podozrenie z udržiavania kontaktov s islamskými extrémistami.

V Pakistane, kde podľa vlastných slov navštevoval islamskú školu, strávil niekoľko mesiacov vo väzení. Práve na základe informácií z tejto krajiny si muža začal viac všímať Krajinský úrad pre ochranu ústavy a boj proti terorizmu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
D. LEHOTA: Po zemetrasení zostala popukaná omietka a poškodené komíny
<< predchádzajúci článok
Fínsko prerušilo rozhodovanie o žiadostiach Afgancov o azyl

Rodák z Čečenska, ktorý sa pripojil k IS, dostal 4,5 roka väzenia - diskusné fórum čitateľov