Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. augusta 2017

Rok 2016 bol najteplejším v 137-ročnej histórii meraníRok 2016 bol najteplejším rokom v histórii planéty, vyplýva zo správy zverejnenej americkým Národným úradom pre oceán a atmosféru (NOAA), ktorá patrí pod Ministerstvo ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Los Angeles 11. augusta (TASR) - Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii planéty, vyplýva zo správy zverejnenej americkým Národným úradom pre oceán a atmosféru (NOAA), ktorá patrí pod Ministerstvo obchodu USA a je vedeckou vládnou agentúrou, ktorá sa sústreďuje na environmentálne témy - najmä tie, ktoré sa týkajú atmosféry a oceánov.


Vo výročnej správe, ktorá je sumárom každomesačných pozorovaní, sa uvádza, že rok 2016 bol najteplejším za 137 rokov, odkedy sa zaznamenávajú merania.

Rekordné teploty spôsobila kombinácia dlhodobého globálneho otepľovania a silného fenoménu El Niňo, ktorý vedie k prirodzenému otepľovaniu vody v Tichom oceáne.

Väčšina ukazovateľov klimatických zmien pokračovala v už naznačenom trende otepľujúceho sa sveta a viaceré ďalšie - vrátane teplôt pôdy a oceánu, hladiny morí a koncentrácií skleníkových plynov v atmosfére - prelomili už dosiahnuté rekordy, uviedol NOAA. Množstvo morského ľadu v Arktíde bolo na rekordne nízkej úrovni alebo sa k nej veľmi tesne priblížilo.

Do správy NOAA prispelo 450 vedcov z takmer 60 krajín sveta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cinematik uvedie aj Spielbergove Blízke stretnutie tretieho druhu
<< predchádzajúci článok
Bádatelia:Pri pokuse o prekročenie Berlínskeho múru zomrelo 140 ľudí

Rok 2016 bol najteplejším v 137-ročnej histórii meraní - diskusné fórum čitateľov