Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. marca 2019

Rok 2018 bol v Košickom kraji rekordný v ubytovaní návštevníkov



Ilustračná snímka.



Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dušan Hein
Košice 15. marca (TASR) – Rekordný počet ubytovaných návštevníkov aj prenocovaní zaznamenali minulý rok v Košickom kraji. Návštevnosť regiónu tak rástla už štvrtý rok po sebe. Informovala o tom v piatok organizácia Košice Región Turizmus.


V kraji sa v ubytovacích zariadeniach vlani celkovo ubytovalo 386.088 návštevníkov, čo je oproti predošlému rekordnému roku 2017 nárast o 5,45 percenta. "Ďalšou pozitívnou správou je nárast počtu prenocovaní o 8,9 percenta na 830.079, čím sa zároveň podarilo v tomto ukazovateli prekonať zatiaľ najlepší – predkrízový – rok 2008. Pozitívnou správou je aj skutočnosť, že rast oboch ukazovateľov pozorujeme už štyri roky po sebe. Má teda kontinuálnu a aj pomerne stabilnú tendenciu," uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková. Súbežne s rastom počtu turistov narástli v kraji medziročne aj tržby ubytovacích zariadení, a to o 7,81 percenta na 22.558.763 eur za celý rok 2018.

Výraznejšie badať prílev zahraničných návštevníkov, ich počet sa medziročne zvýšil o 9,9 percenta na 135.430, čo sa prejavilo aj v náraste počtu prenocovaní cudzincov o 10,8 percenta. "Rozvíjanie turizmu patrí medzi naše dlhodobé priority, pretože veríme, že práve cestovný ruch dokáže stimulovať lokálnu i regionálnu ekonomiku. Pomerne vysoký percentuálny nárast počtu zahraničných návštevníkov jednoznačne vypovedá o tom, že Košický kraj má čo ponúknuť aj cudzincom," uviedol predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka. Hlavnú časť medzi zahraničnými hosťami tvorili aj v roku 2018 návštevníci z okolitých krajín – Česka, Poľska a Maďarska. Až 30-percentný medziročný nárast dosiahol počet návštevníkov z Nemecka.

Prelomový z hľadiska návštevnosti bol rok 2018 aj pre samotné mesto Košice. Vôbec po prvý raz totiž počet návštevníkov ubytovaných na území mesta prekonal hranicu 200.000.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Prieskum: Väčšina Slovákov získava informácie z televíznych správ
<< predchádzajúci článok
INFLÁCIA V EUROZÓNE SA VO FEBRUÁRI ZRÝCHLILA NA 1,5 %

Rok 2018 bol v Košickom kraji rekordný v ubytovaní návštevníkov - diskusné fórum čitateľov